- 31 Ağu 2022 - 19:46 G: 31 Ağu 2022 - 22:04

1 Eylül 2022 Perşembe (yarın) hava durumu nasıl olacak? İstanbul, Ankara, İzmir'de hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü açıkladı! 1 Eylül 2022 Perşembe ( yarın) hava durumu nasıl olacak sorusu vatandaşlar tarafından araştırılıyor. İşte il il hava durumu ve en yüksek sıcaklıklar...

1 Eylül 2022 Perşembe (yarın) hava durumu nasıl olacak? İstanbul, Ankara, İzmir'de hava nasıl olacak? mask

Meteoroloji'den yapılan değerlendirmeler her gün büyük ilgi ile araştırılıyor. Pek çok kişi yarın için program yaparken hava durumu araştırması yapıyor. İşte yarına ilişkin hava durumu ve İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerde hava durumu...

2/6
YARIN HAVA NASIL OLACAK? mask

YARIN HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, İç Ege, (Sinop hariç) Batı Karadeniz ve İç Anadolu'nun kuzeybatısının yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, doğu bölgelerde mevsim normallerinin 4-6 derece, diğer yerlerde 1-4 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Kuzey kesimlerde kuzeyli, diğer yerlerde güneyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Doğu Akdeniz’in Toroslar kesimi, İç Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'nun batı kesimlerinde kuvvetli (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

Bu akşam saatlerinde Bilecik, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük Kastamonu ve Eskişehir ile Bursa’nın doğu çevreleri ve Ankara’nın Nallıhan ilçesinde görülecek yağışların yerel kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu ağışı, hortum oluşma riski ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

3/6
BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU mask

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU

MARMARA BÖLGESİ
Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu akşam saatlerinde Bilecik, Yalova, Kocaeli ve Sakarya ile Bursa'nın doğu ilçelerinde görülecek sağanak yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

BURSA 20°C, 30°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde doğu çevreleri yer yer kuvvetli olmak üzere, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EDİRNE 21°C, 35°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, güney çevreleri akşam saatlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İSTANBUL 22°C, 30°C
Parçalı ve çok bulutlu, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KOCAELİ 22°C, 31°C
Parçalı ve çok bulutlu, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EGE BÖLGESİ
Parçalı bulutlu, bu akşam Manisa'nın kuzey ve doğu ilçeleri ile Kütahya çevrelerinin, yarın (Perşembe) öğleden sonra bölgenin iç kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AFYONKARAHİSAR 17°C, 31°C
Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğleden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DENİZLİ 22°C, 33°C
Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğleden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İZMİR 24°C, 31°C
Parçalı bulutlu

MUĞLA 17°C, 33°C
Parçalı ve az bulutlu

4/6
AKDENİZ BÖLGESİ mask

AKDENİZ BÖLGESİ

Az bulutlu ve açık, yarın (Perşembe) öğleden sonra Batı Akdeniz'in parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Doğu Akdeniz’in Toroslar kesiminde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

ADANA 23°C, 37°C

Az bulutlu ve açık

ANTALYA 22°C, 28°C

Az bulutlu ve açık, yarın (Perşembe) öğleden sonra iç ve batı kesimleri parçalı bulutlu

HATAY 23°C, 34°C

Az bulutlu ve açık

ISPARTA 14°C, 31°C

Az bulutlu ve açık, yarın (Perşembe) öğleden sonra parçalı bulutlu

İÇ ANADOLU BÖLGESİ

Az bulutlu ve açık, bölgenin kuzey kesimleri parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde ve yarın (Perşembe) öğleden sonra Ankara'nın kuzeybatı çevreleri ile Eskişehir'in yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; yarın (Perşembe) öğleden sonra bölgenin doğu kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

ANKARA 19°C, 32°C

Parçalı bulutlu, bu akşam ve yarın öğle saatlerinden sonra kuzeybatı çevreleri yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Yağışların bu akşam Nallıhan çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

ÇANKIRI 16°C, 36°C

Parçalı bulutlu, batı çevreleri bu akşam ve yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR 19°C, 30°C

Parçalı bulutlu, bu akşam ve yarın (Perşembe) öğleden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Bu akşam beklenen yağışların yerel kuvvetli olması bekleniyor.

KONYA 16°C, 34°C

Az bulutlu ve açık

5/6
BATI KARADENİZ BÖLGESİ mask

BATI KARADENİZ BÖLGESİ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin (Sinop dışında) yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde bu akşam görülecek sağanak yağışların yerel kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU 18°C, 25°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Bu akşam saatlerinde görülecek yağışların yerel kuvvetli olması bekleniyor.

DÜZCE 22°C, 30°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Bu akşam saatlerinde görülecek yağışların yerel kuvvetli olması bekleniyor.

KASTAMONU 18°C, 30°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve yarın (Perşembe) öğleden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Bu akşam saatlerinde görülecek yağışların yerel kuvvetli olması bekleniyor.

SİNOP 25°C, 32°C

Parçalı bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA 20°C, 38°C

Parçalı bulutlu

ARTVİN 25°C, 36°C

Parçalı bulutlu

ÇORUM 15°C, 35°C

Parçalı bulutlu

SAMSUN 23°C, 30°C

Parçalı bulutlu

6/6
DOĞU ANADOLU BÖLGESİ mask

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Az bulutlu ve açık, yarın (Perşembe) öğleden sonra bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; yarın (Perşembe) öğleden sonra bölgenin batı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

ERZURUM 14°C, 30°C

Az bulutlu ve açık, yarın (Perşembe) öğleden sonra parçalı bulutlu

KARS 13°C, 34°C

Az bulutlu ve açık, yarın (Perşembe) öğleden sonra parçalı bulutlu

MALATYA 21°C, 38°C

Az bulutlu ve açık

VAN 14°C, 29°C

Az bulutlu ve açık, yarın (Perşembe) öğleden sonra parçalı bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 21°C, 40°C

Az bulutlu ve açık

GAZİANTEP 22°C, 40°C

Az bulutlu ve açık

SİİRT 26°C, 41°C

Az bulutlu ve açık

ŞANLIURFA 29°C, 41°C

Az bulutlu ve açık

DENİZLERDE HAVA DURUMU

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Karadeniz'in batısı yer yer kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5; Doğu Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan, gece saatlerinden itibaren batı ve kuzeybatıdan, doğusu güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m, batısı 2,0 m; Görüş: İyi, yağış anında zayıf.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m; Görüş: İyi, yağış anında zayıf.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, kuzeyi gece saatlerine kadar sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan, güneyi kuzeybatıdan 3 ila 5; Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, akşam saatlerinde yer yer 6 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, güneyi akşam saatlerinde yer yer 2,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu ve açık; Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 3 ila 5, batısı kuzeybatıdan 4 ila 6; Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 3 ila 5, batısı yer yer 6 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, yer yer 2,5 m; Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Az bulutlu ve açık; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan, öğle saatlerinde kuzeybatıdan 2 ila 4, yer yer 5 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,75 m; Görüş: İyi.

31 Ağu 2022 - 19:46 - Hava Durumu

Muhabir  Serap Serap


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gıda Hattı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gıda Hattı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Gıda Hattı editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gıda Hattı değil haberi geçen ajanstır.