- G:

Resimli Cuma Mesajları - En Yeni Resimli Yazılı Hadisli Cuma Mesajları

İslam Âlemi için büyük bir öneme sahip Mübarek Cuma gününde Müslümanlar birbirlerini anlamlı Cuma mesajı atarak tebrik ediyor, dostlukları pekiştiriyor, sevgisini ve saygısını gösteriyor

Resimli Cuma Mesajları  mask

En yeni Resimli Cuma Mesajları, sizler için özenle hazırladığımız bu sayfada. İslam Âlemi için büyük bir öneme sahip Mübarek Cuma gününde Müslümanlar birbirlerini anlamlı Cuma mesajı atarak tebrik ediyor, dostlukları pekiştiriyor, sevgisini ve saygısını gösteriyor.

Cuma Günleri tüm İslam Âlemi ve Müslümanlar için büyük öneme sahip. Cuma Günü geldiğinde vatandaşlarımız birbirine yeri geldiğinde resimli, yeri geldiğinde yazılı Cuma Mesajları atarak iyi temennilerde bulunuyor.

İşte sevdikleriniz için cuma mesajları 

“Ben, beni seven ümmetimi almadan cennete girmem” diyen Sevgilinin (S.A.V.) ümmeti olmanın hakkını verebilmek duası ile. Hayırlı Cumalar dilerim. (Resimli Cuma Mesajları)

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar; Yurda ay yıldızının ışığı yeter. Hayırlı Cumalar.

Artık namazı kılınca, yeryüzünde dağılın. Allah’ın fazlını isteyip-arayın ve Allah’ı çokça zikredin; umulur ki felaha (kurtuluşa ve umduklarınıza) kavuşmuş olursunuz. (Cuma Suresi - 10)

Yazılı Cuma Mesajları

Tüm Ayet-i Kerime’ler ve Hadis-i Şerif’ler Müslümanlar için ayrı bir kıymete sahiptir. Değer verdiklerinize Cuma Mesajı gönderirken Resimli Cuma Mesajları haricinde sizler için sıraladığımız Ayetli ve Hadisli Cuma Mesajlarını seçebileceğiniz gibi, iyi temenniler içeren mesajları da tercih edebilirsiniz.

Ayetli Cuma Mesajları

Ey iman Edenler Allah'ı çokça zikredin. (Ahzab Suresi - 41) Hayırlı cumalar..!

Bilerek Hakkı Batıla karıştırmayın. Hakkı gizlemeyin. (Bakara Suresi - 42) Cumanız Mübarek Olsun...Selam ve Dua ile..

Onlar, Sırf Rab'lerinin rızasını kazanmak için sabreder, namazı tam gerektiği şekilde kılarlar. Kendilerini ihsan ettiğimiz rızıklardan gerek gizli, gerek açık bir tarzda bağışta bulunur ve kötülüğe iyilikle mukabele ederler. İşte Onlardır dünya diyarının güzel akibetini kazananlar. (Ra'd Suresi - 22) Cumanız Mübarek Olsun! selam ve dua ile...!-

Ey iman edenler, cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah’ı zikretmeye koşun ve alış-verişi bırakın. Eğer bilirseniz, bu sizin için daha hayırlıdır. (Cuma Suresi - 9) Hayırlı Cumalar…

Artık namazı kılınca, yeryüzünde dağılın. Allah’ın fazlını isteyip-arayın ve Allah’ı çokça zikredin; umulur ki felaha (kurtuluşa ve umduklarınıza) kavuşmuş olursunuz. (Cuma Suresi - 10) Hayırlı Cumalar

Ey iman Edenler! Sabır ve Namaz/ Dua ile Allah'tan dua isteyin. şüphesiz Allah sabredenler ile beraberdir. (Bakara Suresi - 153) Cumanız Mübarek Olsun...Selam ve Dua ile..!

Tüm ayetlere bakmak için Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Kur'an-ı Kerim sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Yeni Resimli Cuma Mesajları için her hafta Cuma Günü sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hadisli Cuma Mesajları

Allah'ım! Sen affedicisin, Kerim'sin, affı seversin, beni affet. (Tirmizî, Deavât, 84) Cumanız mübarek olsun. Hayırlı cumalar.

Allah'ım! Bana kendi sevgisini ve senin yanında sevgisi bana fayda verecek kimsenin sevgisini ver. (Tirmizî, Deavât,73) Cumanız mübarek olsun.

Allah'ım! Geçmiş ve gelecek, gizli ve açık bütün günahlarımı bağışla! Benim ilâhım Sensin. Senden başka ilâh yoktur. (Buhârî, Tevhîd, 35) Hayırlı cumalar.

“Cuma gününde bir saat vardır ki Müslüman, bu saate isabet ederek hayırlı bir şey isterse Allah ona istediğini verir.” (Müslim, Cuma, 15) Hayırlı Cumalar

“Bir kimse güzelce abdest alır sonra mescide gelir, susup okunacak hutbeyi dinlerse, gelecek cumaya kadar ve ondan sonraki üç gün içinde işleyeceği (küçük) günahları affedilir.” (Müslim, Cuma, 24) Hayırlı Cumalar

Yazılı Cuma Mesajları

Resimli Cuma Mesajları yerine yazılı mesajları tercih edenler, bu güzel mesajlardan biri seçip sevdiklerine gönderebilir.

Ya Rab, kusurumuzu affet. Bizi Kendine kul kabul et. Emanetini kabzetmek zamanına kadar bizi emanette emin kıl. Amin! Hayırlı cumalar.

Allah'ım rızkımıza bolluk, kalbimize ferahlık, ömrümüze bereket ver! Amin. Cumanız mübarek olsun…

'Ben, beni seven ümmetimi almadan cennete girmem' diyen Sevgilinin (S.A.S.) ümmeti olmanın hakkını verebilmek duası ile… Hayırlı cumalar dilerim.

Sevgi söze dolarsa dua olur, dua Allah'a ulaşırsa nur olur, aynı yolda birleşen dualarımızın nur'a dönüşüp Rabbimize ulaşması dileği ile Cumanız Mübarek Olsun.

Resimli Cuma Mesajları 

Sizler için özenle derlediğimiz resimli, yazılı, yeni ve kısa Cuma Mesajları arasından beğendiğinizi seçerek SMS ile, Whatsapp veya Facebook’tan sevdiklerinize gönderebilirsiniz.

2/57
Resimli Cuma Mesajları mask

Resimli Cuma Mesajları

Resimli Cuma Mesajları, Hayırlı Cumalar demenin ve Cuma'yı tebrik etmenin en çok tercih edilen yolları arasında.

4/57
Resimli Cuma Mesajları: Ahzab Suresi mask

Resimli Cuma Mesajları: Ahzab Suresi

Ey iman edenler Allah'ı çokça zikredin. (Ahzab Suresi-41)

Hayırlı Cumalar

5/57
Cuma Mesajları: Cuma Suresi mask

Cuma Mesajları: Cuma Suresi

Ey iman edenler, cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah’ı zikretmeye koşun ve alış-verişi bırakın. Eğer bilirseniz, bu sizin için daha hayırlıdır. (Cuma Suresi - 9)  

6/57
Resimli Cuma Mesajları  mask

Resimli Cuma Mesajları

Allah'ım rızkımıza bolluk, kalbimize ferahlık, ömrümüze bereket ver! Amin. Cumanız mübarek olsun...

Hayırlı Cumalar

7/57
Resimli Cuma Mesajları (Buhari, Tevhid, 33) mask

Resimli Cuma Mesajları (Buhari, Tevhid, 33)

Allah’ım! Geçmiş ve gelecek, gizli ve açık bütün günahlarımı bağışla! Benim ilâhım sensin. Senden başka ilâh yoktur. (Buhari, Tevhid 35)

8/57
En yeni Cuma Mesajları mask

En yeni Cuma Mesajları

Ya Rab, kusurumuzu affet. Bizi kendine kul kabul et. Emanetini kabzetmek zamanına kadar bizi emanette emin kıl. Amin! Hayırlı Cumalar.

9/57
Resimli Cuma Mesajları mask

Resimli Cuma Mesajları

Güzellikler içinizi aydınlatsın, yüzünüzden ve yüreğinizden tebessüm eksilmesin. Rabbim, sevdiği kullarından eylesin. Sizleri, ve tabi ki bizleri. Hayırlı Cumalar dilerim.

11/57
Resimli Cuma Mesajları  mask

Resimli Cuma Mesajları

Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar; Yurda ay yıldızının ışığı yeter.

Hayırlı Cumalar

06 Ağu 2022 - 02:18 - Popüler Haberler

Mahreç  Baran Wp


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gıda Hattı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gıda Hattı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Gıda Hattı editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gıda Hattı değil haberi geçen ajanstır.