AramaArama
Gıda Hattı

FMCG sektöründeki girişimciler için bir ilk!

2 Eylül 2016, 13:25
Paylaş
FMCG sektöründeki girişimciler için bir ilk!

PepsiCo, tüketici ve pazar içgörüleri konusundaki girişimleri desteklemek amacıyla Nielsen ana sponsorluğunda, Kolektif House ve Hackquarters işbirliğiyle “PepsiCo Insight Challenge” yarışmasını hayata geçiriyor. 23-25 Eylül 2016 tarihlerinde düzenlenecek olan PepsiCo Insight Challenge, 1-19 Eylül arasında başvuruları kabul edecek. FMCG sektöründe bir ilk olan yarışmanın finalinde seçilen projeler, PepsiCo ve Nielsen ile uluslararası düzeyde işbirliği yapmaya hak kazanacak.

Dünyanın lider yiyecek içecek şirketlerinden PepsiCo, Nielsen’in ana sponsorluğunda; Kolektif House ve Hackquarters işbirliğiyle girişim ve teknoloji yarışmasını hayata geçiriyor. Pazar araştırmaları ve tüketici içgörüsüne ilişkin yenilikçi çözümlerin geliştirilmesi ve girişimlerin desteklenmesi amacıyla düzenlenen PepsiCo Insight Challenge, FMCG alanında gerçekleştirilen ilk yarışma olma unvanını da taşıyor.

pepsico-turkiye-ofis-gidahatti

PepsiCo Insight Challenge yarışmasının finali 23-25 Eylül 2016 tarihlerinde Levent’te, Kolektif House’da gerçekleştirilecek. Finalde yarışacak projeler, 1-19 Eylül tarihleri arasında kabul edilecek olan bireysel ya da grup girişimci başvuruları arasından seçilecek.

Finale katılma hakkı elde eden girişimciler, kendilerine verilen ‘brief’ ve eğitimler doğrultusunda geliştirdikleri projeleri, PepsiCo ve Nielsen’in uluslararası üst düzey yöneticilerinin de yer aldığı jüriye sunacaklar.

Pazar araştırmaları ve tüketici içgörüsü alanında kurulmuş mevcut şirketler ile bu konuda yeni yöntemler geliştirebileceklerini düşünen tüm katılımcılara açık olan PepsiCo Insight Challenge yarışmasına katılmak isteyenler, 1-19 Eylül arasında, başvurularını www.pepsicoinsightchallenge.com adresi üzerinden gerçekleştirebilecekler.

PepsiCo Insight Challenge, girişimcilere 48 saat içerisinde kendi projelerini geliştirme imkânı sunarken, hâlihazırda bu konuda çözüm sunabilecek yeni girişimlere de sunum yapma fırsatı sunacak.

PepsiCo ve Nielsen’la uluslararası işbirliği fırsatı

Katılan tüm girişimcilerin PepsiCo, Nielsen ve 500 Startups gibi şirketlerin yöneticileriyle tanışma şansı bulacağı yarışmanın finalinde seçilen projeler, PepsiCo ve Nielsen ile uluslararası düzeyde işbirliği yapmaya hak kazanacak. Ayrıca seçilen projelerin sahiplerinden biri Londra’da PepsiCo’yu, bir diğeri ise Nielsen’in global ofislerinden birini ziyaret etme şansına sahip olacak.

pepsico-logo-urun-gidahatti

Frito Lay, Quaker, Pepsi, Tropicana ve Gatorade şirketlerinin sunduğunu yiyecek ve içecek portföyü ile 2015 yılında 63 milyar dolar değerinde net gelir elde eden PepsiCo’nun portföyü, her biri yıllık 1 milyar doları aşan perakende satışına sahip 22 ayrı markası dışında, yüzlerce yiyecek ve içecek ürününü kapsıyor.

Türkiye’de toplam 5 fabrika ile faaliyet gösteren PepsiCo Türkiye, yaklaşık 3000 kişiye doğrudan; 29 tedarikçi ve 380'den fazla çiftçiyle; 18 şehirdeki 17 bin hektar alanda ülkemizdeki sanayilik patates üretiminin 4'te 3'ünü gerçekleştiriyor, dolaylı olarak 40 bini aşkın kişiye de istihdam sağlıyor.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.