Gıda Hattı

Fiskobirlik'te Bayraktar Dönemi

3 Aralık 2007, 17:45
Paylaş

Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanlığı'na, Lütfü Bayraktar seçildi.

Birliğin Giresun'daki Eğitim ve Sosyal Tesisleri’nde yapılan 69. genel kurulda, mevcut başkan Yaşar Pamuk ile Lütfü Bayraktar başkanlığındaki 2 liste yarıştı. Seçimde, Lütfü Bayraktar'ın listesi 213 oyla seçimi kazanırken, Yaşar Pamuk'un listesi 171 oy aldı.

Bayraktar’ın listesindeki Ömer Hıdır, Sıtkı Şarman ve Mustafa Çam yönetim kurulu, Hasan Serdar ile Murat Güler de denetim kurulu üyeliklerine seçildiler.

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından teşekkür konuşması yapan Bayraktar, seçimi kazanmalarının önemli olduğunu belirterek, “Ancak, sevincimiz, sorumluluğumuzun üzerine çıkmayacak. Ateşten bir gömlek giydiğimizi biliyoruz” dedi.

Genel kurulun, daha önceki dönemlerde olduğu gibi yönetimini sorumluluk sahibi insanlara verdiğini ifade eden Bayraktar, “İlk iş olarak eski yöneticilerimizin bilgilerinden yararlanacağız, onlarla masaya oturacağız.

Delegelerimiz bizi ‘Dünyanın en büyük üretici birliği olan devasa kuruluşa hizmet et’ diye görevlendirdi. Siyasi iradeyi, iktidarı Fiskobirlik'le bütünleştirmeliyiz. Bu siyasi olarak düşünülmemeli. Fiskobirlik varken toprak mahsullerinin fındık sektörüne girmesine son vermeliyiz. Burada önemli olan Fiskobirlik'in yaşatılmasıdır” dedi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.