Gıda Hattı

FİSKOBİRLİK'in 46 Üyesi TMO İle İşbirliğini Onayladı

19 Temmuz 2007, 16:50
Paylaş

FİSKOBİRLİK'e bağlı fındık tarım satış kooperatifleri yönetim kurulu başkanlarının yaptığı toplantıda, 2005-2006 sezonunda birliğe ve fındık üreticilerine yaşatılan olumsuzlukların giderilmesi yönünde başlatılan olumlu sürecin, hangi gerekçelerle olursa olsun bozulmaması yönünde karar alındığı bildirildi.

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri yönetim kurulu başkanları, yaptıkları ortak yazılı açıklamada, birliğe bağlı 46 kooperatifin yönetim kurulu başkanlarının FİSKOBİRLİK'in EFİT AŞ Toplantı Salonunda istişare toplantısı yaptığı belirtildi.

Toplantıda, 2005-2006 sezonunda birliğe ve fındık üreticilerine yaşatılan olumsuzlukların giderilmesi yönünde başlatılan olumlu sürecin, hangi gerekçelerle olursa olsun bozulmaması yönünde karar alındığının ifade edildiği açıklamada, "Kamuoyunda, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) ile FİSKOBİRLİK işbirliğinin devamı esnasında, birlik Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Pamuk ve yönetim kurulu üyelerine karşı karalama ve gelişen olayların sorumluluğunu yükleme kampanyası dikkat çekmektedir. Pamuk'un, 23 aydır parasını alamayan fındık üreticilerinin problemlerinin çözülmesi, fındık sektöründe kalıcı çözümler ve istikrar getirme noktasında yaptığı fedakârlığı takdirle karşılıyoruz. Her zaman, her yerde yanında olduğumuzu, ayrıca yaşanan süreci fındık üreticilerinin sağduyusuna havale ettiğimizi, kamuoyunun bilmesini arzu ediyoruz" denildi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.