Gıda Hattı

Fiskobirlik, 2005 ürünü fındık borçlarını yıl sonuna kadar ödeyecek

28 Ekim 2006, 13:11
Paylaş

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FÝSKOBÝRLÝK) Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Pamuk, 2005 ürünü fındık alımlarından doğan borcun yıl sonuna kadar ödeneceğini söyledi. Pamuk, "Üreticiye verdiğimiz sözü yerine getireceğiz. 2005 ürününden kaynaklanan bütün borcumuzu 2007 yılına sarkmadan ödeyeceğiz" dedi.

Pamuk, yaptığı açıklamada, 2005 ürünü fındık alım kampanyasında kaynak sıkıntısı yaşayan Birliğin aldığı ürün bedelinin bir kısmını hala ödeyemediğini, alımlar karşılığında doğan borcun ödenmesi için çalışmaların sürdürüldüğünü belirtti. Pamuk, hafta başında Ankara'da Hükümet temsilcisi ve banka yöneticileriyle kredi temini için görüşmeler yapacaklarını, görüşmelerden olumlu sonuç almayı umduklarını kaydetti. Pamuk, 2005 ürünü fındık alımlarından doğan borçların ödenmesine kısa sürede başlamak için çalışmaların sürdürdürüldüğünü ifade etti.
FİSKOBİRLİK'in 2006 ürünü fındık alım kampanyasını sürdürdüğünü, bugüne kadar yaklaşık 30 bin ton alım gerçekleştirildiğine işaret eden Pamuk, Birliğe 2006 ürününü teslim eden üreticilere olan borçların 2007 yılı içerisinde 3 eşit taksit halinde ödeneceğini söyledi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.