AramaArama
Gıda Hattı

Fırtına uyarısı! | 8 Eylül Çarşamba (yarın) hava durumu

7 Eylül 2021, 19:34
Paylaş
Fırtına uyarısı! | 8 Eylül Çarşamba (yarın) hava durumu

Meteoroloji, Marmara ve Kuzey Ege kıyıları ile Batı Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde rüzgar bekliyor. İşte 8 Eylül 2021 Çarşamba (yarın) hava durumu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın batısı, Denizli, Burdur, Ordu, Trabzon, Rize, Artvin, Kars ve Ardahan çevreleri, Muğla'nın iç kesimleri, Antalya’nın batısının iç kesimleri ile Doğu Akdeniz’in Toroslar kesiminin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

yarin-hava-durumu-8-eylul

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI

Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege kıyıları ile Batı Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

yarin-hava-nasil-7-eylul

BÖLGELERİMİZDE YARIN HAVA NASIL

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, batı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Kırklareli, Kocaeli ve Çanakkale 8 Eylül 2021 Çarşamba (yarın) hava durumu.

ÇANAKKALE 20°C27°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde sağanak yağışlı

İSTANBUL 19°C25°C

Parçalı bulutlu

KIRKLARELİ 14°C24°C

Parçalı zamanla çok bulutlu

KOCAELİ 16°C27°C

Parçalı bultulu

EGE

Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı ve çok bulutlu, Denizli çevreleri ile Muğla'nın iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. İzmir, Manisa, Muğla 8 Eylül Çarşamba (yarın) hava durumu.

A.KARAHİSAR 12°C27°C

Parçalı ve az bulutlu

DENİZLİ 19°C32°C

Parçalı bulutlu, bu akşam ve yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İZMİR 22°C30°C

Az bulutlu ve açık

MANİSA 20°C32°C

Parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı ve çok bulutlu, Burdur çevreleri ile Antalya’nın batısının iç kesimleri ile Doğu Akdeniz’in Toroslar kesiminin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 22°C35°C

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA 23°C30°C

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra batısının iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY 24°C32°C

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu

MERSİN 25°C33°C

Az bulutlu ve açık

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA 11°C27°C

Parçalı ve az bulutlu

ÇANKIRI 8°C26°C

Parçalı ve az bulutlu

ESKİŞEHİR 11°C27°C

Parçalı ve az bulutlu

KONYA 13°C27°C

Parçalı ve az bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı bulutlu geçmesi bekleniyor. Rüzgarın, kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

BOLU 11°C25°C

Parçalı bulutlu

DÜZCE 13°C28°C

Parçalı bulutlu

SİNOP 18°C24°C

Parçalı bulutlu

ZONGULDAK 14°C23°C

Parçalı bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Ordu, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Amasya, Bayburt, Samsun, Trabzon 8 Eylül Çarşamba (yarın) hava durumu.

AMASYA 12°C26°C

Parçalı bulutlu

SAMSUN 18°C26°C

Parçalı ve çok bulutlu

TOKAT 11°C26°C

Parçalı bulutlu

TRABZON 18°C23°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, bölgenin kuzeydoğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Kars çevreleri ile yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Ardahan'ın yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM 19°C27°C

Parçalı bulutlu

KARS 8°C26°C

Parçalı bulutlu, bu akşam ve yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MALATYA 15°C32°C

Az bulutlu

VAN 13°C26°C

Parçalı ve az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 17°C36°C

Az bulutlu ve açık

GAZİANTEP 20°C34°C

Az bulutlu ve açık

SİİRT 21°C36°C

Az bulutlu ve açık

ŞANLIURFA 22°C36°C

Az bulutlu ve açık

DENİZLERDE YARIN HAVA NASIL

Batı Karadeniz, Marmara ve Kuzey Ege'de fırtına bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8, doğusu 5 ila 7; Doğu Karadeniz'de batı ve güneybatı, batısı kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısı 3,0 ila 4,0m Görüş: Orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 3,0 ila 4,0m, Görüş: Orta.

EGE

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8, güneyi kuzeydoğudan 4 ila 6; Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, kuzeyi akşam 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, kuzeyi 3,0 ila 4,0m, Görüş: Orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4, sabah saatlerinden itibaren 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4, yer yer 5 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,75 m; Görüş: İyi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.