AramaArama
Gıda Hattı

Fırıncılardan “Aşı olmayana ekmek yok!” uygulamasına yalanlama!

3 Ağustos 2021, 01:40
Paylaş
Fırıncılardan “Aşı olmayana ekmek yok!” uygulamasına yalanlama!
Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, “‘Aşı olmayana ekmek verilmeyecek’ türü bir uygulama söz konusu değil” dedi.

Bazı medya organlarında yer alan ve görüşlerini yansıtmayan haberlerin kamuoyunda tartışılıyor olmasının camialarını üzdüğünü belirten Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, “Şu an için ‘Aşı olmayanlara ekmek verilmeyecek’ türü bir uygulama söz konusu değil” ifadesini kullandı.

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, ulusal basında aşı olmayanlara ekmek verilmeyeceği haberlerinin yer alması üzerine yazılı bir açıklama yaptı.

“Sorumsuz açıklamalar”

“Aşı olmayanları fırınlarımıza sokmayacağız, ekmek vermeyeceğiz” türü haberlere sebep olacak açıklamaları yapanların sorumsuz olduğuna vurgu yapan Balcı, şunları kaydetti:

“Bizler, salgın sürecinde, vatandaşlarımızın ‘ekmeksiz kalmamaları için’ gecesini gündüzüne katan 7/24 hizmet üreten fırıncı esnafı olarak, dün olduğu gibi bugün ve bundan sonraki zamanlarda da ‘Sağlık Bakanlığımız, Ticaret Bakanlığımız ve ilgili paydaşlarımızla’ koordineli bir şekilde çalışmalarımızı devam ettireceğiz.”

Kamuoyuna yapacakları açıklamaların tamamen ilgili bakanlıklar ile yapacağı görüşmelerin bir neticesi olacağını ifade eden Balcı, “Şu an için ‘Aşı olmayanlara ekmek verilmeyecek’ türü bir uygulama söz konusu değildir. Kamuoyumuzun bu hassas süreçte ‘ilgili kurumların yapacağı açıklamalar dışındaki beyanatlara’ prim vermemesini hassasiyetle rica ediyorum” dedi.

İHA

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.