Gıda Hattı

Ferrero, Kellogg'un kurabiyelerini satın aldı

23 Nisan 2019, 22:07
Paylaş
Ferrero, Kellogg'un kurabiyelerini satın aldı

Dünyanın önde gelen şekerli mamul üreticisi, İtalya menşeli Ferrero Group, bir başka ünlü gıda üreticisi Kellogg Company'nin kurabiye, meyveli ve meyve aromalı atıştırmalıklar, dondurma külahı ve tart tabanı üreten kolunu 1,3 milyar Amerikan Dolarına aldı. Şekerleme devinin açıklamasına göre satın alınan kurabiye ve atıştırmalık kolları 2018 yılında 900 milyon dolar satışa imza attı.

Ferrero bu şekilde kurabiye kategorisinde önemli markaları portföyüne katmış oldu. Bunlar arasında ikon haline gelmiş Keebler, Famous Amos, Mother's, Murray gibi markalar var. Atıştırmalık kategorisinde ise Stretch Island ve Fruity Snacks markaları Ferrero'nun oldu. Keebler markalı dondurma külahları ve tart tabanı üretimi de portföye katılanlar arasında.

Firma 2017'den beri çeşitli Amerikan markalarını bünyesine katarken bu son satın alma ile yeni stratejik ürün kategorilerine girerek Kuzey Amerika pazarında konumunu daha da güçlendirdi. Yapılan anlaşma ile Ferrero, Kellogg'un sahibi olduğu Allyn, Washington, Augusta, Georgia, Florence ve Louiseville Kentucky'deki 6 gıda üretim tesisini, Chicago Illinois'deki iki fabrikasını, Baltimore Maryland'daki kiralık bir üretim tesisini almış oldu.

Ferrero Kuzey Amerika pazarında giderek güçleniyor

Ferrero Group yöneticilerinden Giovanni Ferrero; Kellogg adına, mirasına, değerlerine büyük saygı duyduklarını, Kellogg'un markaları için Ferrero'yu seçmiş olmasından gurur duyduklarını söyledi. Grubun CEO'su Lapo Civiletti ise tüketicilerin beğendiği, güçlü pazar pozisyonları olan, yerleşmiş markaları aldıklarını; bu sayede portföylerini ciddi şekilde genişlettiklerini ifade etti.

Firma daha önce Amerika'daki Fannie May, Ferrera Candy Company ve Nestlé U.S. firmalarını bünyesine katmıştı.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.