Gıda Hattı

FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? FED faiz kararı saat kaçta?

25 Ocak 2022, 17:37
Paylaş
FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? FED faiz kararı saat kaçta?
FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? FED faiz kararı saat kaçta soruları bugün sıklıkla merak ediliyor. İşte detaylar...

FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? FED faiz kararı saat kaçta soruları bugün sıklıkla merak ediliyor. İşte detaylar...

FED toplantısı ne zaman faiz kararı saat kaçta açıklanacak sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. ABD'de son yılların en yüksek enflasyon rakamlarına ulaşılması ve ABD Merkez Bankası FED'in 2022 yılı içerisinde birçok kez faiz arttırımı yapabileceğine dair mesajların ardından gözler Ocak ayı FED toplantısına çevrildi. Peki FED faiz kararı ne zaman açıklanacak?

FED TOPLANTISI NE ZAMAN FAİZ KARARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

FED toplantısı takvime göre 25-26 Ocak tarihleri arasında yapılacak. FED toplantısının ardından alınan kararı FED başkanı Jerome Powell'ın canlı yayında duyurması bekleniyor.

FED OCAK AYINDA FAİZ ARTTIRIMI YAPACAK MI? İŞTE TAHMİNLER...

FED, Federal Açık Piyasa Komitesinin (FOMC) 14-15 Aralık 2021'de düzenlenen toplantısına ilişkin tutanakları yayımladı.

Politika faizinin yüzde 0-0,25 aralığında sabit tutulduğu ve varlık alımlarını azaltma hızının artırıldığı son toplantının tutanaklarında, faiz artışının beklenenden daha erken olma ihtimalinin yükseldiği vurgulandı.

Tutanaklarda, "Üyeler genel olarak, ekonomi, iş gücü piyasası ve enflasyona ilişkin görünümler göz önüne alındığında, federal fon oranının üyelerin daha önce tahmin ettiğinden daha erken veya daha hızlı bir şekilde artırmanın gerekebileceğini belirtti." ifadesi yer aldı.

ARALIK AYI FED FAİZ KARARI NE OLDU?

Geçtiğimiz Aralık ayında Fed politika faizini beklentilere paralel olarak değiştirmedi ve yüzde 0-0.25 aralığında sabit bırakmıştı.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.