Gıda Hattı

FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? 2022 FED faiz kararı

23 Mayıs 2022, 12:23
Paylaş
FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? 2022 FED faiz kararı
2022 FED faiz kararı ! FED faiz kararı için araştırmalar başladı. Enflasyonu düşürecek araçlara ve kararlılığa sahip olduklarını söyleyen Powell, konuşmasında para politikasına ilişkin değerlendirmelerde de bulundu. Peki, Haziran ayı 2022 ABD merkez bankası FED faiz kararı açıklandı mı? FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? Detaylar haberimizde...

FED faiz kararı ne zaman açıklanacağı merak ediliyor.  ABD Merkez Bankası (Fed) yeni toplantısını haziran ayında yapacak. FED son toplantısında beklentiler dahilinde politika faizini 50 baz puan artırmıştı. FED Başkanı Jerome Powell son açıklamasında enflasyon düşene kadar para politikasını sıkılaştırmaya devam edeceklerini söyledi.

FED faiz kararı ne zaman açıklanacak?

  • Toplantı 14 Haziran ve 15 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek.

FED Başkanı Jerome Powell son açıklamasında : Enflasyonu düşürecek araçlara ve kararlılığa sahip olduklarını söyleyen Powell, konuşmasında para politikasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Enflasyon düşene kadar para politikasını sıkılaştırmaya devam edeceklerini söyleyen Fed Başkanı, enflasyonun düştüğüne dair net ve ikna edici kanıtlar görmemeleri halinde daha agresif hareket etmeyi düşünmelerinin gerekeceğini ifade etti.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.