AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

FAO’dan İrfan Donat’a ‘Gıdanın Kahramanı’ ödülü!

FAO’dan İrfan Donat’a ‘Gıdanın Kahramanı’ ödülü!
16 Haziran 2021, 12:16

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) 'Gıda Kahramanı' ödülünü Bloomberg HT Tarım editörü İrfan Donat’a verdi.

Bloomberg HT’de verilen habere göre geçen yıl 16 Ekim’de Dünya Gıda Günü’nün 40’ıncı yıl dönümü töreninde verilmesi planlanan ödül, pandemi dolayısıyla iptal edilen etkinlikler nedeniyle bu yıl sahibini buldu.

FAO Türkiye Twitter hesabından da İrfan Donat'a verilen ödülle ilgili bir paylaşım yapıldı.

FAO Türkiye Temsilcisi Viorel Gutu ve FAO Türkiye Temsilci Yardımcısı Ayşegül Şelışık, Bloomberg HT’yi ziyaret ederek "Gıda Kahramanı" ödülünü İrfan Donat’a verdi.

Ödül hangi kriterlere göre verildi?

Donat, “Tarım ve gıda sektöründe yaşanan sorunları ve çözüm önerilerini gündeme getirmesi, üreticileri mevcut yatırım fırsatları ve yenilikçi gelişmeler hakkında bilgilendirerek daha iyi kararlar almalarına yardımcı olması ve kamuoyunun bilinçlenmesini sağlayarak Türkiye'de tarım ve gıda sektörüne katkıları” nedeniyle ödüle layık görüldü.

FAO, her yıl “Sıfır Açlık” hedefine ulaşılmasına katkıda bulunanlara çalışmalarından ötürü Dünya Gıda Günü Ödülü veriyor.

Covid 19 küresel salgın krizinde insanlığın en temel ihtiyacı niteliğindeki gıdaya daha fazla dikkat çekmek isteyen FAO, Dünya Gıda Gününde “Büyütelim, besleyelim, hep birlikte sürdürelim” temasını öne çıkardı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.