Gıda Hattı

FAO, bu kez işe alım yapacak!

5 Ekim 2021, 15:24
Paylaş
FAO, bu kez işe alım yapacak!

BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), açlığın olmadığı bir dünya yaratmaya yardımcı olacak yenilikçi ve istekli genç yetenekler arıyor. 7 Ekim'de gerçekleştirilecek sanal kariyer fuarında, genç profesyoneller ve öğrenciler için istihdam fırsatları sunacak.

BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), 7 Ekim'de sanal bir kariyer fuarı aracılığıyla Avrupa ve Orta Asya'da işe alım yapacak.

Avrupa ve Orta Asya bölgesi için, Genç Profesyoneller Programı kapsamında, genç mezunlara anlamlı bir mesleki deneyim sunmanın yanı sıra uluslararası işbirliği faaliyetlerini deneyimlemelerini sağlarken, küresel açlıkla mücadele için teknik uzmanlıklarını göstermelerini sağlayan iki pozisyon sunulacak.

Açlığın sona erdirilmesi çabalarına destek verecek genç yetenekler aranıyor

“Açlığın sona erdirilmesinde herkesin rol oynayabileceğine inanıyoruz, gençlerin ve genç yeteneklerin desteği olmadan bu hedefe ulaşamayız” diyen FAO idari yetkilisi Stefano Bonezzi, “Dijital tarım veya iklim değişikliği ve afetlere dayanıklılık konularında bilgili stajyerler ve genç profesyoneller, FAO'nun Budapeşte, Macaristan merkezli Avrupa ve Orta Asya Bölge Ofisinde iki yıllık FAO pozisyonlarına başvurabilir” dedi.

Bonezzi, "İklim değişikliği ve afetlere dayanıklılık konusundaki genç profesyonel uzmanların yanı sıra dijital tarım konusundaki genç profesyonel, hem bölgenin gıda sistemlerinin daha fazla sürdürülebilirlik yönünde dönüştürülmesinde kilit bir role sahip olacak hem de bölgenin gıda ve tarım alanlarındaki zorluklarını ele alacaktır" diye konuştu.

Sanal kariyer fuarı düzenlenecek

Sanal kariyer fuarında, ziyaretçiler FAO ve FAO’nun Lizbon'dan Vladivostok'a ve Kuzey Kutup Dairesi'nden Orta Asya'nın Pamir Dağları'na uzanan geniş ve çeşitli bir bölge olan Avrupa ve Orta Asya'daki çalışmaları hakkında bilgi edinecek ve ofisin insan kaynakları uzmanı ve diğer çalışanlarıyla sohbet edecek.

BM’nin açlığı yenmek için uluslararası çabalara öncülük eden uzmanlaşmış bir kuruluşu olan FAO’nun bitkisel üretim, hayvancılık, ormancılık, balıkçılık, gıda güvenliği ve beslenme, ticaret ve tarım politikası konusunda uzmanlığa sahip Avrupa ve Orta Asya Ofisi; Örgütün bölgedeki 53 Üye Ülke ve bir Üye Kuruluş (Avrupa Birliği) faaliyetlerini denetliyor ve koordine ediyor.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.