Gıda Hattı

Fakıbaba ile Çelik arasında yolsuzluk polemiği!

5 Eylül 2017, 09:47
Paylaş
Fakıbaba ile Çelik arasında yolsuzluk polemiği!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın “Benden önce yolsuzluk varmış!” çıkışına, kendisi gibi Şanlıurfa milletvekili olan bir önceki bakan Faruk Çelik’in yanıtı gecikmedi. Çelik, facebook hesabından “Sorumlu siyasetçi ne konuştuğunu bilir ya da varsa bir şey gereğini yapar” açıklamasını yaptı.

Kurban Bayramı'nı memleketi Şanlıurfa’da geçiren Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, kent tarımının sorunlarının görüşüldüğü Güneydoğu Anadolu Projesi Tarım Araştırma Eğitim Merkezi'ndeki (GAPTEM) toplantıda, kendisinden önceki dönemde yolsuzluk yapıldığını söyledi.

ahmet-esref-fakibaba-sanliurfa-gidahattiBakan Fakıbaba ne demişti?

Konuşmasında üreten insanlara destek vereceklerini bildiren Fakıbaba, kendisinden önceki dönemde usulsüz fatura ile destekleme primi alıp, yolsuzluk yapanlar olduğunu ifade etti. Fakıbaba, yolsuzluk yapanları uyardığı açıklamasında, şunları kaydetti:

“Bizim için üreten adam önemlidir. Tapu sahibi İstanbul’da başka bir işle uğraşıyor. Ama ben gübre, mazot primlerini tapu sahibine veriyorum. Halbuki tarlayı işleten farklı bir insan. Bundan niye vazgeçildi?

Benden önce yolsuzluklar varmış ve usulsüz faturalar ile destekleme alanlar olmuş. Bu geride kaldı, ben bunun takipçisiyim. Erkek olan şimdi yolsuzluk yapsın, göreyim bakayım. Fatura yolsuzluğu yapsın, onun cezasının ne olduğunu sayın valim ona gösterecektir. Onun için yolsuzluk yok kardeşim. Biz üreticiye vereceğiz. Eğer yolsuzluk yapan beş, on kuruşa aldanan ve sahte bir firmadan fatura alan insan da suçludur. O sahte faturayı veren şebekede suçludur. Bu konuda gerekli tedbirleri alacağız.”

faruk-celik-facebook-yolsuzluk-yaniti-gidahattiFaruk Çelik, Facebook'tan açıklama yaptı

Fakıbaba’nın açıklamalarına yanıt, bakanlık görevini devraldığı, kendisi gibi AK Parti Şanlıurfa milletvekili olan Faruk Çelik’ten sosyal medya aracılığıyla geldi.

Faruk Çelik, Facebook hesabından yaptığı açıklamada, “Sorumlu siyasetçi ne konuştuğunu bilir ya da varsa bir şey gereğini yapar” ifadelerine yer verdi.

gthb-gorev-devir-teslim-toreni-gidahattiSelef ve halef Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanları arasındaki yolsuzluk polemiğinin bundan sonra nasıl devam edeceği merak ediliyor.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.