Gıda Hattı

Fındık zirvesinde TMO'nun fındık alımı kararı çıktı

13 Ağustos 2006, 16:59
Paylaş
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan fındık zirvesinde Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) fındık alımı kararı çıktı.

Zirvede ayrıca, fındıkta lisanslı depoculuğun bir an önce kurulması için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı koordinatörlüğünde gerekli çalışmaların başlatılması kararlaştırıldı.

Başbakanlık Merkez Binada Başbakan Erdoğan başkanlığında toplanan fındık zirvesi sonrası yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Yapılan değerlendirmeler neticesinde Fiskobirlik yönetiminin bu yöndeki açıklamaları da dikkate alınarak fındık üreticisinin mağdur edilmemesi amacıyla TMO tarafından fındık alımı yapılması kararlaştırılmıştır. Bunun için TMO'nun yapacağı alımlarda Fiskobirlik yönetimiyle birlikte yapılacak bir protokol çerçevesinde depo ve uzmanlarından yararlanılması uygun görülmüştür. Bu çalışmaları yürütmek üzere de Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker görevlendirilmiştir."

Ayrıca, fındık üreticisinin sorunlarına kalıcı çözümler getirilmesi amacıyla öncelikli olarak fındıkta lisanslı depoculuğun bir an önce kurulmısı için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın koordinatörlüğünde gerekli çalışmaların başlatılmasına karar verildi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.