Gıda Hattı

Ezogelin, Türkiye’nin en sevilen çorbası

14 Aralık 2015, 15:59
Paylaş
Ezogelin, Türkiye’nin en sevilen çorbası

Unilever markalarından Knorr, 2015’in Ocak-Kasım dönemindeki satışlarından yola çıkarak Türkiye’nin çorba tercihlerini ortaya koydu. Türkiye’nin çorbadan yana ilk tercihi Ezogelin olurken, Ramazan’a denk gelen Haziran ayında çorba tüketimi yaklaşık 3 kat arttı.

knorr-ezogelin-www.gidahatti.comHazır çorba pazarının lider markası Knorr, 2015’in Ocak-Kasım ayları arasındaki satışlarından yola çıkarak Türkiye’nin çorba tercihlerini derledi. 2015 yılındaki Knorr’un en çok satılan hazır çorbası, Ezogelin oldu. Ezogelin’i, Şehriyeli Tavuk ve Domates çorbaları izledi.

Türkiye’nin yedi bölgesinin tamamında en çok içilen çorbalar sırasıyla Ezogelin ve Şehriyeli Tavuk oldu. En çok tercih edilen üçüncü çorbada ise farklı bir tablo ortaya çıktı. Marmara, Karadeniz ve Ege bölgelerinde Kremalı Tavuk; İç Anadolu bölgesinde Kremalı Domates; Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinde ise Mercimek üçüncü sırada yer aldı.

Yöresel çorba tüketimi Ramazan’da 3’e katlandı

Knorr’un 2015 yılında en çok içilen yöresel çorbaları arasında birinci sırayı Analı Kızlı elde etti. Erişteli Domates ve Muradiye çorbaları ise en sevilen yöresel lezzetler arasında yerini aldı.

Ocak-Kasım döneminde en çok çorba Ramazan’a denk gelen Haziran ayında içildi. Türkiye’nin en çok içilen çorbası Ezogelin, Haziran ayında yerini Şehriyeli Tavuk’a bıraktı. Haziran ayında ikinciliği Ezogelin, üçüncülüğü ise Kremalı Domates çorbaları üstlendi.

knorr-logo-www.gidahatti.comYöresel çorba tüketimi Haziran’da diğer aylara kıyasla 3 katına çıktı. Türkiye’nin Ramazan’daki yöresel çorba tercihi Erişteli Domates’ten yana oldu. Erişteli Domates’ı Analı Kızlı ve Valide Sultan çorbaları izledi.

Tam mevsiminde toplanan sebzelerin lezzetini her mevsimde tüketicileriyle buluşturan Knorr’un klasik çorba ve yöresel çorba kategorilerinde, 15 yöresel ve 13 klasik çorba çeşidi bulunuyor.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.