Gıda Hattı

EYT çıkacak mı? EYT nedir? Emeklilikte Yaşa Takılanların şartları nelerdir?

3 Haziran 2022, 16:55
Paylaş
EYT çıkacak mı? EYT nedir? Emeklilikte Yaşa Takılanların şartları nelerdir?
Emeklilikte yaşa takılan vatandaşlar, EYT çıkış tarihini merakla bekliyor. EYT, hükümetin en çok üzerinde durduğu konular üzerinde geliyor. Bu yıl içerisinde EYT hakkında açıklamalar gelecek. Peki, EYT çıkacak mı? EYT nedir? Emeklilikte Yaşa Takılanların şartları nelerdir? detaylar haberimizde...

8 Eylül 1999’da yürürlüğe konan 4447 sayılı yasa ile emekli olmak için aranan sigortalılık süresi ve prim ödeme şartlarının yanına bir de yaş şartı getirildi. Emeklilikte yaşa takılanlar bu şarta tabi oluyorlar. Emeklilikte yaşa takılan vatandaşlar, EYT çıkış tarihini merakla bekliyor. EYT, hükümetin en çok üzerinde durduğu konular üzerinde geliyor. Bu yıl içerisinde EYT hakkında açıklamalar gelecek. Peki EYT çıkacak mı? EYT nedir? Emeklilikte Yaşa Takılanların şartları nelerdir?

EYT ne zaman çıkacak?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, açıklamalarda bulundu. Bilgin EYT hakkında şunları söyledi;

3600 ek gösterge meselesini çözümünü bu ayın sonu itibarıyla tamamlamış olacağız. Bitti zaten, son düzenlemeleri yapacağız. Sözleşmeli personel meselesi EYT meselesi var. Bunların hepsi dosya dosya hepsi önümüzde. Adım adım dosyaları açıyoruz, çözüme ulaştığımız anda da kamuoyuyla paylaşıyoruz. Emekçilerimizi, çalışanlarımız endişe etmesinler. Bizim görevimiz onları enflasyon karşısında korumak.”

EYT ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan net bir tarih açıklaması gelmedi. Bu nedenle kısa süre içerisinde çıkması beklenmiyor.

 

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.