AramaArama
Gıda Hattı

Esnafa hibe desteği başvuru şartları neler? Hibe desteği başvuru formu

21 Mayıs 2021, 21:56
Paylaş
Esnafa hibe desteği başvuru şartları neler? Hibe desteği başvuru formu

Herkesin beklediği Esnafa Hibe açıklandı. Esnafa hibe desteği başvurusu merakla araştırılırken karar Resmi Gazete de yayımlandı. Buna göre herkes internet başında Esnafa hibe desteği başvuru şartları neler? Hibe desteği başvuru formu hakkında arama yapmaya başladı. Sizler için 'Esnafa Hibe' hakkında tüm merak edilenleri bir araya getirdik.

Esnaf hibe desteği başvuru şartları neler?

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, “Esnafımıza yapacağımız destek başvuruları 25 Mayıs 2021 tarihinden itibaren 1 ay boyunca e-devlet üzerinden yapılabilecek” dedi.

E - DEVLET ESNAF HİBE DESTEĞİ BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Buna göre esnafa hibe desteği almak için neler yapılması gerekiyor?

İki grup halinde tek seferde verilecek 5 bin ve 3 bin TL’lik hibe desteğinden 17 Mayıs’tan önce vergi mükellefi olmuş esnaf ve sanatkârlar ile gerçek kişi tacirlerin faydalanacağını bildiren Ticaret Bakanı Mehmet Muş, “Esnafımıza yapacağımız destek başvuruları 25 Mayıs 2021 tarihinden itibaren 1 ay boyunca e-devlet üzerinden yapılabilecek” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kademeli normalleşme döneminde esnafa verilecek 3 ve 5 bin liralık nakit hibe desteğine ilişkin Esnaf ve Sanatkârlar ile Gerçek Kişi Tacirlere Koronavirüs Salgını Nedeniyle Verilecek Hibe Desteği Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3998), 21 Mayıs 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı.

Bakan Muş, esnafa hibe desteğine başvuru tarihlerini açıkladı

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, esnafa hibe desteğinin ayrıntılarını sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımla açıkladı. Muş’un açıklamaları şöyle:

“Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan, koronavirüs salgını nedeniyle ticari faaliyetleri olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkârlar ile gerçek kişi tacirlerimize verilecek hibe destek programına ilişkin uygulama esaslarını belirledik.

Tek seferde, iki ayrı grup halinde vereceğimiz 5.000 Türk Lirası ve 3.000 Türk Lirası hibe desteğinden 17/05/2021 tarihinden önce (bu tarih dâhil) vergi mükellefiyetini tesis ettirmiş, esnaf ve sanatkârlar ve gerçek kişi tacirler faydalanacak.

Esnafımıza yapacağımız destek başvuruları 25 Mayıs 2021 tarihinden itibaren 1 ay boyunca e-devlet üzerinden yapılabilecek.

Esnafımıza hayırlı olsun.”

Hibe desteğinden yararlanacak işletmeler

Ticaret Bakanlığının internet sitesindeki duyuruya göre,

20.05.2021 tarihli ve 3998 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı Kapsamında 5000 TL Hibe Desteği Verilecek Esnaf Sanatkarlar ile Gerçek Kişi Tacirlerin Ekonomik Faaliyetleri (1. GRUP) için tıklayınız.

20.05.2021 tarihli ve 3998 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı Kapsamında 3000 TL Hibe Desteği Verilecek Esnaf Sanatkarlar ile Gerçek Kişi Tacirlerin Ekonomik Faaliyetleri (2. GRUP) için tıklayınız.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.