AramaArama
Gıda Hattı

Esnafa hibe başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

22 Mayıs 2021, 22:30
Paylaş
Esnafa hibe başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklama sonrası. Her esnaf merakla beklenen hibe desteği için arama yapmaya başladı. Esnafa hibe başvuruları başladı. Peki esnaf başvuru yaptığı hibe için ne zaman ve nasıl sonuç alacak? Merakları giderecek olan Esnafa hibe başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Hangi esnaflar destek alabilecek? sorularının yanıtları haberimizde...

hibe
hibe

Esnafa hibe desteği başvuruları ne zaman başlayacak? Esnafa hibe desteği başvuruların nasıl yapılır? Bazı işletmelere 5 bin lira, bazı işletmelere de 3 bin lira hibe desteği ödenmeleri için başvurular 25 Mayıs'ta başlayacak.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, bazı işletmelere 5 bin lira, bazı işletmelere de 3 bin lira hibe desteği ödenmeleri için başvuruların 25 Mayıs tarihinden itibaren e-devlet üzerinden alınmaya başlayacağını söyledi.

1. grup 5000 TL hibe desteği verilecek esnaf için tıklayınız.

2. grup 3000 TL hibe desteği verilecek esnaf için tıklayınız.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, esnafa hibe desteği başvurularına ilişkin Twitter hesabından yaptığı açıklamada, başvuruların e-devlet üzerinden bir ay boyunca alınacağını duyurdu.


Bakan Muş, açıklamasında şunları kaydetti;

Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan, koronavirüs salgını nedeniyle ticari faaliyetleri olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkârlar ile gerçek kişi tacirlerimize verilecek hibe destek programına ilişkin uygulama esaslarını belirledik.

Tek seferde, iki ayrı grup halinde vereceğimiz 5.000 Türk Lirası ve 3.000 Türk Lirası hibe desteğinden 17/05/2021 tarihinden önce (bu tarih dahil) vergi mükellefiyetini tesis ettirmiş, esnaf ve sanatkârlar ve gerçek kişi tacirler faydalanacak.

Esnafımıza yapacağımız destek başvuruları 25 Mayıs 2021 tarihinden itibaren 1 ay boyunca e-devlet üzerinden yapılabilecek. Esnafımıza hayırlı olsun.

3 BİN TL HİBE DESTEĞİ KİMLERE VERİLECEK?

Destek vereceğimiz ikinci grupta ise bakım, onarım, seyyar satıcılar, müzisyenler, oto yıkamacılar, oyuncak, kozmetik ve hediyelik eşya satıcıları, camcılar, bakırcılar, ayakkabılar, tuhafiyeciler, kurs işletmecileri yer almaktadır.

Bu gruba daha önceki destek ödemelerinden yararlanan, lokantalar, terziler dahildir. Bu gruptaki vatandaşlarımıza bir defaya mahsus 3 bin lira hibe ödemesi vereceğiz.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.