Gıda Hattı

Esnaf, şeker sorununu çözmeye talip oldu!

15 Kasım 2021, 17:33
Paylaş
Esnaf, şeker sorununu çözmeye talip oldu!

“Birçok sebep sunularak üç beyazdan biri ve evlerimizin olmazsa olmazı şekerin vatandaşa ‘yok’ denilerek satışının olmaması durumu kabul edilemez” diyen TESK Başkanı Bendevi Palandöken, “Şeker yokluğu sorununu bakkallar çözer” diyerek, şekerin bakkallar aracılığıyla dağıtılmasını talep etti.

Türkiye Bakkallar ve Bayiler Federasyonu Başkanı ve Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

“Şeker yok’ problemini mahallenin bakkalı çözer”

“Gündem konularından birisi olan ‘piyasada şeker yok’ problemini mahallenin bakkalı çözer. Bunun için de zaman kaybedilmeden şeker raflarının boş olmasına çözüm olarak bakkallarımız devreye sokulmalı. Fabrikalardan direkt vatandaşa arz için bakkallarımız aracı olmak için hazır.

Birçok sebep sunularak üç beyazdan biri ve evlerimizin olmazsa olmazı şekerin vatandaşa ‘yok’ denilerek satışının olmaması durumu, kabul edilemez. Üretimde bir sorun olmamasına rağmen rafların boş kalması, stokçuluk yapmanın kimseye bir faydası olmayacaktır. Bakkallarımız aracılığıyla bu durum hızlı bir şekilde çözülebilir.”

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.