Gıda Hattı

ESK'da beklenen değişiklik! Genel Müdür görevden alındı

4 Kasım 2017, 11:41
Paylaş
ESK'da beklenen değişiklik! Genel Müdür görevden alındı

Marketlerde ucuz et satışı ile gündemde olan Et ve Süt Kurumu (ESK) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ünal Yılmaz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bakanlık Müşavirliği’ne atandı. ESK Genel Müdürlüğüne, bir süredir bu göreve vekalet eden Genel Müdür Yardımcısı Ethem Kalın’ın atanması bekleniyor.

Çeşitli bakanlıklarda yapılan atama ve görevden alma kararları, 4 Kasım 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı.

mehmet-unal-yilmaz-gidahattiESK’da beklenen değişiklik

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu Et ve Süt Kurumu (ESK) Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ünal Yılmaz, görevinden alınarak Bakanlık Müşaviri olarak atandı. Yılmaz’ın yerine, bir süredir bu göreve vekalet eden Genel Müdür Yardımcısı Ethem Kalın’ın atanması bekleniyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda açık bulunan Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) Yönetim Kurulu Üyeliğine de Bakanlık Müşaviri Dr. Müslüm Beyazgül atandı.

mehmet-simsek-gidahattiDiğer atamalar

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’e bağlı Hazine Müsteşarlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Enerji Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nda da çok sayıda atama kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü’ne Doç. Dr. Elif Ünal, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına Fatma Varank, Bakanlık Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü’ne Ömer Alan, Dışişleri Bakanlığı İkili Siyasi İşler Genel Müdürlüğü’ne Büyükelçi Süleyman İnan Özyıldız, Uluslararası Siyasi Kuruluşlar Genel Müdür Yardımcılığına Alp Ay atandı.

ekonomi-bakanligi-logo-gidahattiİhracat Genel Müdürü Özgür Volkan Ağar

Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğüne, Genel Müdür Yardımcısı Özgür Volkan Ağar, Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğüne Zafer Soylu, Serbest Bölgeler, Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdür Yardımcılığına Mukaddes Nur Yılmaz’ın ataması yapıldı.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.