AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

Erzak yardımı için nereye başvurulur (İzmir) Erzak yardımı başvuru nasıl olur?

Erzak yardımı için nereye başvurulur (İzmir) Erzak yardımı başvuru nasıl olur?
28 Mayıs 2021, 21:44

Erzak yardımı için nereye başvurulur İzmir? Erzak yardımı başvuru nasıl olur konusu İzmir'de yaşayan ihtiyaç sahipleri tarafından merak ediliyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi 90 milyon lirası önümüzdeki 3 ayı kapsamak üzere yıl boyunca sosyal desteklere 183 milyon lira kaynak ayıracaklarını açıkladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bayram parası 2021 yardımı detayları ortaya çıktı. Buna göre bayram öncesinde 50 bin haneye toplam 25 milyon lira nakit yardımı yapılarak bayram parası verilecek. Ayrıca İzmir’in farklı ilçelerinde bulunan kahvehane esnafına da 500 bin liralık destek sağlanacak. İzmir’deki seyyar gevrekçiler ile simitçilere ise 1’er milyon liralık destek sağlanacak.

İzmir Erzak Yardımı Başvurusu İçin Tıklayın

İzmir Büyükşehir Belediyesi pandemi sürecinde mağdur olan sosyal kesimlere yönelik desteklerini ülke genelinde uygulanan tam kapanma sürecinde de devam ettireceğini açıkladı. “Şimdi dayanışma ve birbirimize sahip çıkma vakti” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 90 milyon lirası önümüzdeki 3 ayı kapsamak üzere yıl boyunca sosyal desteklere 183 milyon lira kaynak ayıracaklarını açıkladı.

“Birbirimize Sahip Çıkmak Zorundayız”

Soyer, 17 günlük kapanma sürecinin pandeminin başından bu yana büyük sıkıntılar yaşayan toplum kesimlerini daha da zorlayacağını belirterek şunları söyledi:

“Yaşadığımız bu zor günleri dayanışmayla atlatmak, birbirimize sahip çıkmak zorundayız. Biz de İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak tüm imkanlarımızı zorlayarak yoksulluk ve açlık sınırında yaşam mücadelesi veren hemşerilerimizi yalnız bırakmayacağız. Hazırladığımız destek paketi ile işini, gelirini kaybeden, işyerleri kapandığı için evine ekmek götüremeyen yurttaşlarımıza nakdi ve ayni yardımlarımızı sürdüreceğiz”

Erzak Yardımı ne kadar?

Gıda yardımı para illere göre değişiklik göstermektedir. Gıda yardımı parası 120 TL ile 1000 TL arasında değişmektedir. Kızılay 120 TL gıda yardımı para verirken Belediyeler ise 200 ile 400 TL arasında para vermektedir. Vakıflar Genelde müdürlüğü ise 700 TL gıda yardım parası vermektedir.

Erzak Yardım Parası Başvurusu

Gıda yardım parası almak için Belediyelerin resmi sitelerinden başvuru formu doldurmanız gereklidir. Gıda yardım formu doldurduktan sonra yapılan inceleme sonrası gıda yardım parası ödemesi yapılmaktadır. E-devlet üzerinden ayrıca aşağıdaki linke tıklayarak gıda yardım talebinde bulunabilirsiniz.

GIDA YARDIM TALEBİNDE BULUNMAK İÇİN TIKLAYIN

Vakıflar Genel Müdürlüğü 700 TL gıda ve erzak yardımı almak gıda yardım parası başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. 700 TL gıda yardım parası almak için aşağıda verdiğim başvuru formunu doldurabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.