Gıda Hattı

Erman Toroğlu kimdir? Erman Toroğlu hayatı

24 Kasım 2021, 14:41
Paylaş
Erman Toroğlu kimdir? Erman Toroğlu hayatı
Erman Toroğlu kimdir? Futbol tutkunu olan Erman Toroğlu hayatı ve yer aldığı projeler ile merak edilmektedir. İşte Erman Toroğlu biyografi içeriğimiz ve gidahatti.com olarak sizlerin merak ettiği her şey...

Erman Toroğlu kimdir? Türkiye'nin en tanınmış spor yorumcusu olan Erman Toroğlu hayatı ve tüm merak edilen yönleri...

Erman Toroğlu biyografi

tam adı; Erman Refik Toroğlu

doğum; 24 Kasım 1948; Altındağ, Ankara

mesleği; Türk eski futbolcu ve hakem, futbol yorumcusu, televizyoncu ve spor yazarı.

Erman Toroğlu kimdir?
Erman Toroğlu

Erman Toroğlu hayatı

Ankara Atatürk Lisesi'nden mezun oldu. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde tamamladı. Lise yıllarında Gençlerbirliği'nde başlayan futbol hayatına profesyonel olarak sırasıyla Ankara Güneşspor, Mersin İdman Yurdu ve uzun yıllar kaptanlığını yaptığı MKE Ankaragücü'nde devam etti. Futbolculuğu bıraktıktan sonra hakemliğe başladı, 1989 yılında FIFA kokartı aldı. 1991 yılında İsviçre ile San Marino arasındaki Euro 92 eleme maçını yönetti.

Cavit Çağlar'ın davetiyle siyasete girdi ve 1991 seçimlerinde, hocası Aydın Güven Gürkan'ın karşısına Mersin'de DYP'den aday oldu. Şansal Büyüka ile uzun yıllar önce Show TV ve ardından Lig TV'de yayınlanan Maraton adlı programda yorumculuk yaptı. Hürriyet gazetesinde yazarlık yapan Erman Toroğlu, 2010-2013 yılları arasında Telegol'de futbol yorumculuğu yaptı. 2015 yılının başlarında TRT Spor kanalında yorumculuk yapmış fakat kısa bir süre sonra çeşitli nedenlerden dolayı kanaldan ayrılmıştır. Şimdilerde ise maç sonralarında A Spor kanalında yorumculuk yapmaktadır.

Lise yıllarında tanışıp 1974'te evlendiği Şükran Toroğlu'ndan 2011'de ayrıldı, Kasım 2017'de anlaşmalı olarak boşandı. Bu evlilikten iki çocuğu bulunmaktadır.

Futbolculuk başarıları

Kulüp

Türkiye 1. Lig: 1
1976-77

Bunlar da ilginizi çekebilir

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.