AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

Erdoğan'dan kredi derecelendirme kuruluşlarına sahtekar suçlaması!

Erdoğan'dan kredi derecelendirme kuruluşlarına sahtekar suçlaması!
31 Ağustos 2018, 16:06

Balıkesir’de halka hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarını sahtekarlıkla suçlayarak, “Kredi kuruşları şöyle söylemiş, böyle demiş. Bırakın şu sahtekarları, bu dünyada batan ülkelerin notunu 4 derece artıran bunlar. Batının ekonomik tehdidi bizi sindiremez. Bu şekilde yola devam edeceğiz” dedi.

Balıkesir Astsubay Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin mezuniyet törenine katıldıktan sonra tarihi Zağnos Paşa Camii'nde cuma namazını kılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cami çıkışında vatandaşlara hitap etti.

“Dolarlarla bu milleti çöktüremezler”

“Bugün dünden daha güçlüyüz. Yarın bugünden daha güçlü olacağız” diyen Erdoğan, 24 Haziran seçimlerinde verilen yüzde 50'ye yakın oy desteğine teşekkür etti. Erdoğan, “İnşallah, yaklaşan Mart 2019 seçimlerinde sizlerle beraber çok daha güçlü şekilde yürümekte kararlıyız. Siz de bu inancı görüyorum. Beraber yürümeye devam edeceğiz. Bizi bölemeyecekler, parçalayamayacaklar. Siz tehditlere aldırmayın. Bu millet tehditlerle sindirilecek bir millet değildir. Bizi kimse sindiremez. Bugüne kadar hiç bir beşeri gücün önünde eğilmedik. Biz sadece Allah'ın huzurunda rükuda ve secdede eğildik. Onların doları varsa bizim Allah'ımız var. Dolarlarla bu milleti çöktüremezler” dedi.

moodys-gidahatti

Kredi derecelendirme kuruluşlarına sahtekar suçlaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı:

“Benim sizden bir ricam var. Ne olur, birbirinizi çok sevin. Ne olur, fitneye fesada kulak asmayın. Bizim bir özelliğimiz var. Birbirimizi Allah için sevmek. Bunu yerine getireceğiz. 'Bir olacağız, iri olacağız, kardeş olacağız. Hep birlikte Türkiye olacağız. Rabia'mızı çok iyi kavrayacağız. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet diyerek göreve devam edeceğiz.

Şu anda batının ekonomik tehdidi bizi sindiremez. Biz kararlı şekilde yola devam edeceğiz. Dik durun, biz size güveniyoruz. Siz bizim arkamızda olduğunuz sürece, anlatıldığı gibi kredi kuruşları şöyle söylemiş, böyle demiş. Bırakın şu sahtekarları, bu dünyada batan ülkelerin notunu 4 derece artıran bunlar. Bunlar, böyle teşkilatlardır. Ne durumdayız ona bakalım. Turizmde patladık, istihdamda gayet iyi gidiyoruz. Tarım ve hayvancılık da iyi. Bayramda 4 milyon civarında hayvan kurban edildi. Biz size inandık. Durmak yok, yola devam.”

İHA

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.