Gıda Hattı

Erdoğan’dan ABD'deye  mesaj: Asla İzin Vermeyeceğiz

21 Eylül 2021, 00:23
Paylaş
Erdoğan’dan ABD'deye  mesaj: Asla İzin Vermeyeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar geldi. Amerika Birleşik devletleri'nde New York'ta yeni Türk evi binasında açılış konuşması yapan Erdoğan “bizim terör örgütlerine kaptıracak bir gencimiz ve evladımız yok” dedi. Bu kurtların gençlerimizi zehirlenmesine önleyeceğiz diyerek tepkisini dile getirdi.

Gençleri hedef aldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu gençlere mesaj verdi. Türken Vakfı üyelerinin bulundu TURKEN Vakfı konuşmasında açıklama yapan Erdoğan gençlerin hedeflerine odaklanmalarını söyledi. Ülkeleri kendileri ve milletleri için hayal kurmaya devam etmelisiniz dedi. Eğitim hayatı boyunca salgınla mücadele etmek zorunda kalan çocuklara ve gençlere seslendi. Öğrencilerin burs desteği ve barınma ihtiyaçlarında da herhangi bir değişiklik yaşanmadığını onlarca kardeşimizin kaygılarını sağlanan imkanlarla giderdiklerini açıkladı. 5 farklı eyalette 8 merkezde 500'ün üzerinde aşkın öğrenciye hizmet sunulduğu belirterek takdire şayan bir durum dedi.

Bizzat takip ettim

Başkan Erdoğan süreci bizzat takip ettim dedi ve Türk ve yabancı öğrencilere hizmet vermeye başlayacağını inanıyorum diyerek TÜRKEN Vakfı için önemli mesajlar verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan gençleri hedef alarak konuştu. İnsan ömrünün en kıymetli hazinesi hayat mevsimi ve bahar mevsimi olan gençlik yılları. Karakter ve şahsiyetin en kritik dönem olduğunu belirterek gençlere sırt dönenler ruh ve gönül dünyalarının imarı için gerekli özeni göstermeyen bir milletin evlatlarıdır dedi.

Milletimize, devletimize ve davamıza faturaları olacak. Bu durumdan kaçınmıyoruz. Hükümetlerimiz döneminde gerçekleştirdiğimiz işlerde gençlerle ilgili çalışmalarda hassasiyet ile çalışma yaptık. Gençlerimizin kendi kendilerine en güzel en donanımlı şekilde yetiştirebilmeleri için meslek kursları açtık ve hiçbir fedakârlıktan kaçınmadık dedi.

"Onlar bir yapsa biz on yapacağız" açıklaması

Başkan Recep Tayyip Erdoğan hangi terör örgütü olursa olsun örgütlere kaptıracak bir tane bile gencimiz yok. Bilerek veya bilmeyerek örgütün ağına düşmüş kişilerin elinden tutamadığımız da her bir gencin sızısını yüreğimizde yaşıyoruz dedi ve bu yüzden herkes bir çalışıyorsa biz 5 çalışacağız notunu düştü gayret göstermenin önemine dikkat çekti.

15 temmuz darbe gecesine ilişkin bilinmeyenler

Vatan, bayrak, ezan ve İstikbal vatandaşımız için büyük bir öneme sahip. Cesur bir milletin çocuklarısınız diyen Erdoğan 15 Temmuz gecesi milletimiz çıplak elleriyle tankları durdurdu ve silahları susturdu. Dünyada özgürlük ve demokrasi dersi verdi. Ülkemizin başına asla gelmemeli güvenini asla kaybetmemeli ve ümidimizi kaybetmemeliyiz dedi. Hayal kurmaya devam edin diyerek telkinde bulundu.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.