AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

Erdoğan müjdeyi ne zaman açıklayacak? Açıklanacak olan müjde ne?

Erdoğan müjdeyi ne zaman açıklayacak? Açıklanacak olan müjde ne?
4 Haziran 2021, 11:24

Erdoğan müjdeyi ne zaman açıklayacak? Açıklanacak olan müjde ne? Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın müjde açıklaması sonrası herkes bu soruların yanıtını merak ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son kabine toplantısı sonrası önemli bir açıklama geldi. Erdoğan, TRT ortak yayınında Cuma günü yeni bir müjde açıklayacağının haberini verdi. İşte ayrıntılar...

Petrol Ve Doğalgaz Aramaları...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT ortak yayınında yeni müjde haberi verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, petrol ve doğalgaz aramalarıyla ilgili olarak bir 'müjde' açıklayacağını belirterek, " Cuma günü Zonguldak'ta bir müjde açıklayacağız. Zonguldak'ta Uzun Mehmet Camii'nin açılışını yapacağız. Oradan da Kanuni sondaj gemimizle bağlantımızı kuracağız. Oradan açıklamamızı yapacağız" dedi.

Erdoğan'ın merakla beklenen açıklamasını 15:00 sularında yapması bekleniyor...

Kanuni Sondaj Gemisi Hakkında... 

Kanuni, önceki adıyla Sertão, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'nın sahibi ve işletmecisi olduğu ultra derinsu sondaj gemisidir.

Gemi, 2012'de Samsung Heavy Industries tarafından Güney Kore'de Sertão adıyla denize indirildi. Marshall Adaları (2012-2020) bandırasıyla, Schahin Group'a aitti ve Petrobras tarafından işletiliyordu. Bu dönemde Brezilya'da görev yaptı. Taşucu Limanı'na getirilen geminin adı Kanuni olarak değiştirildi.

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.