Gıda Hattı

Erdoğan işaret etti! Gübre fiyatının son bir yılda dört kat artması nedeniyle zor günler geçiren çiftçilere destek gelecek!

14 Ocak 2022, 19:14
Paylaş
Erdoğan işaret etti! Gübre fiyatının son bir yılda dört kat artması nedeniyle zor günler geçiren çiftçilere destek gelecek!
Erdoğan işaret etti! Gübre fiyatının son bir yılda dört kat artması nedeniyle zor günler geçiren çiftçilere destek gelecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sorunun çözümü için Katar'ı işaret ederken AK Parti kaynakları da "Katar'dan güzel haberler bekliyoruz" dedi.

Erdoğan işaret etti! Gübre fiyatının son bir yılda dört kat artması nedeniyle zor günler geçiren çiftçilere destek gelecek. Dünyada devam eden gübre krizi Türkiye'yi de olumsuz yönde etkiliyor. Döviz kaynaklı fiyat artışları nedeniyle çiftçiler gübreye erişmekte zorluk yaşıyor.

Çiftçilerin yaşadığı sıkıntılar bugüne kadar teşkilatlar aracılığıyla da AK Parti Genel Merkezine iletiliyordu. Konunun geçtiğimiz hafta yapılan AK Parti il başkanları toplantısında da gündeme geldiği belirtildi. Bazı il başkanlarının bölgelerinde çiftçilerin gübre konusunda sıkıntı yaşadığı ve hükümetten destek beklediği konusundaki görüş ve taleplerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ilettiği öğrenildi.

Erdoğan işaret etti!

Katar'dan güzel haber bekleniyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talepleri dinledikten sonra 'dünyanın en büyük gübre üreticilerinden olan Katar'la yakın dönemde bir görüşme gerçekleştireceğini' ifade ettiği aktarıldı. Yakın bir zamanda bu konuda atılacak adımlara ilişkin izlenecek yol haritasının da açıklanacağı belirtiliyor.

"Çiftçimizi yalnız bırakmayacağız"

AK Parti kurmayları, "Katar, dünyanın en büyük gübre üreticisi. Oradan güzel bir haber bekliyoruz. İyi şartlarda gübre alınıp piyasaya verilebilir. Daha indirimli ya da mevcut fiyatlarının altında da destek sunulabilir. Bu durum piyasayı rahatlatır. Çiftçilerimizi bu dönemde desteklemeye devam edeceğiz. Onları yalnız bırakmayacağız" değerlendirmesini yaptı.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.