AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

ePttAVM e tanzim satış fiyatları ve kargo ücreti ne kadar?

ePttAVM e tanzim satış fiyatları ve kargo ücreti ne kadar?
15 Şubat 2019, 17:48

Tanzim satış gündemden düşmüyor. Pazar ve marketteki meyve sebze fiyatlarının yüksek olması nedeniyle harekete geçen hükümet İstanbul ve Ankara’da tanzim satış noktaları açmıştı. Talebe yetişemeyen bu noktalar, uzun kuyruklara çözüm bulmak ve diğer illerdeki vatandaşların talebini de karşılamak amacıyla ePttAVM üzerinden e tanzim satış başlattı.

TT kargo aracılığı ile dağıtımı yapılacak tanzim sebzeler www.epttavm.com'da satılıyor. İşte ePttAVM e-tanzim satış hakkında merak edilenler...

İnternet üzerinden tanzim satış başladı. Hafta başından itibaren İstanbul’un 50, Ankara’nın ise 30 noktasında tanzim satış alanları kuruldu.

Vatandaşlar uzun kuyruklara girince hükümet çözümü ePttAVM’de buldu. Kargo fiyatları ile sebze fiyatları da belirlendi. Aşağıda yer alan linke tıklayarak tanzim satıştan faydalanabilirsiniz.

e tanzim satış

PTT’nin internet adresindeki yer alan meyve ve sebzelerin tanzim fiyatlarıyla satıldığı bilgisini paylaşan Turhan, ePttAVM de satılan tüm e tanzim satış ürünlerinin PTT Kargo ve Lojistik aracılığıyla vatandaşlara ulaştırılacağını duyurdu. Turhan, Milli Pazaryeri Platformu olarak vatandaşların tanzim noktalarında sıra beklememeleri, sebze ve meyvelerini uygun şartlarda alabilmeleri için sorumluluk üstlendiklerini belirterek şunları kaydetti:

Vatandaşımıza ekstra ücret yansımaması ve uygulamada avantajların artırılması amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı ile birlikte çaba içerisindeyiz. e-Tanzim uygulamamamızın süratle başlatılması için de çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürmekteyiz.”

E Ptt tanzim satış için kargo ücreti alınıyor mu?

E Tanzim Satış sırasında aynı üründen en fazla 3 kilo alınabiliniyor. Kargo ücretinde ise

  • ilk 2 kilo 3.70 TL
  • 3. kiloda 4.10 TL
  • 5. kiloda 4,90 TL

Alınan ürünlerin miktarı arttıkça kargo ücreti de artıyor.

EPttAVM e tanzim satış fiyatları

İnternette başlayan satışlarda fiyatlar şöyle:

  • Kırmızı Biber 6 TL
  • Çarliston Biber 6 TL
  • Sivri Biber 6 TL
  • Patlıcan 4.50 TL
  • Soğan 2 TL
  • Patates 2 TL

online tanzim satış

Her üründen sepete 3'er kilo eklenebiliyor.

EPttAVM e Tanzim Satış için açıklama yaptı

PTT AŞ'den yapılan açıklamada, Bakan Turhan'ın “Tanzim satışları, Türkiye'nin milli pazar yeri platformu ‘www.epttavm.com'da başlatıyoruz.” sözlerinin ardından vatandaşlara internetten ürün teminine imkan sağlandığı belirtildi.

Açıklamada, proje kapsamında, tarım ürünlerinin vatandaşa ulaşması sürecinde yaşanan aracı hizmeti ücretlerinin ortadan kaldırılmasının amaçlandığına işaret edilerek, enflasyonla topyekun mücadelede vatandaşlara ekonomik fayda sağlamak için bu uygulamanın hayata geçirildiği vurgulandı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.