Gıda Hattı

Engelli aylığı ne zaman yatacak? Yaşlı aylığı ne zaman yatacak? Bakan Derya Yanık’tan açıklama

8 Haziran 2022, 16:53
Paylaş
Engelli aylığı ne zaman yatacak? Yaşlı aylığı ne zaman yatacak? Bakan Derya Yanık’tan açıklama
Haziran ayı engelli ve yaşlı aylığı ödemeleri ile ilgili açıklama Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından yapıldı. Bakan Yanık açıklamasında ödemeler hakkında bilgi verdi. Peki; Engelli aylığı ne zaman yatacak? Yaşlı aylığı ne zaman yatacak? Bakan Derya Yanık’tan açıklama. Detaylar haberimizde...

Yaşlı ve engelli aylığının ne zaman yatacağı ile ilgili açıklama Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından yapıldı. Peki; Engelli aylığı ne zaman yatacak? Yaşlı aylığı ne zaman yatacak? Detaylar haberimizde...

Yaşlı ve engelli maaş ödemeleri ne zaman yatacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Haziran ayı çerçevesinde yaklaşık 837 milyon TL tutarında yaşlı aylığı ödemesi yaptıklarını kaydeden Bakan Yanık, yaklaşık 662 milyon TL de engelli aylıklarını da hak sahiplerinin hesaplarına yatırdıklarını belirtti.

Engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik kapsayıcı ve düzenli sosyal yardım programları geliştirdiklerini belirten Bakan Yanık, “Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda yanındayız. Bu doğrultuda Haziran ayında 1 milyar 499 milyon TL tutarında yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hak sahiplerinin hesaplarına yatırdık” ifadelerini kullandı.

Bakan Yanık, engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik hizmetlerin insan odaklı ve hak temelli politikalar çerçevesinde yürütüldüğünü söyledi.

 

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.