AramaArama
Gıda Hattı

En düşük memur maaşı ne kadar oldu? Emekli memur maaşı kaç TL?

23 Ağustos 2021, 16:39
Paylaş
En düşük memur maaşı ne kadar oldu? Emekli memur maaşı kaç TL?
En düşük memur maaşı ne kadar oldu? Emekli memur maaşı kaç TL? Hükümet ile memur konfederasyonları memur ve memur emeklisinin zam görüşmelerine anlaşma sağladı. Peki En düşük memur maaşı ne kadar oldu? Emekli memur maaşı kaç TL?

En düşük memur maaşı ne kadar oldu? Emekli memur maaşı kaç TL? Hükümet ile memur konfederasyonları memur ve memur emeklisinin zam görüşmelerine anlaşma sağladı.

En son Temmuz ayında açıklanan rakamların ardından yeni rakamlar belli oldu? Peki, En düşük memur maaşı 2021? Memur maaşları ne kadar oldu? Memur zammı ne kadar ? İşte detaylar haberimizde...

En düşük memur maaşı ne kadar 2021?

Memur maaşları her yıl açıklanan enflasyon rakamlarının ardından artış gösteriyor. Ocak ve temmuz aylarında maaşlara artış yansıtılıyor. Temmuz ayında açıklanan enflasyon oranın ardından memur ve memur emeklilerinin maaşlarına zam yapıldı. Memurlar 6 aylık fark olarak yüzde 5.45 oranında maaş artışı yaşadı. Buna göre de en düşük memur maaşı 5.200 liraya çıktı.

Memur maaşları ne kadar?

Temmuz ayında açıklanan enflasyon oranın ardından memur ve memur emeklilerinin maaşlarına zam yapıldı. Haziran enflasyonunun açıklanmasıyla birlikte Temmuz ayında maaşlara yansıyacak zam da ortaya çıktı. Memurlar 6 aylık fark olarak yüzde 5.45 oranında zam aldı.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.