Gıda Hattı

Emeklilere bayram ikramiyesi ne zaman verilecek? İkramiye ne zaman hesaplara yatırılacak?

22 Haziran 2022, 14:42
Paylaş
Emeklilere bayram ikramiyesi ne zaman verilecek? İkramiye ne zaman hesaplara yatırılacak?
Kurban bayramının yaklaşmasından ötürü emekliler heyecan içerisinde bayram ikramiyelerinin yatırılmasını bekliyor. Peki; Emeklilere bayram ikramiyesi ne zaman verilecek? Ne zaman hesaplara yatırılacak? İşte konuyla alakalı tüm bilinenler...

Kurban bayramının yaklaşmasından ötürü emekliler heyecan içerisinde bayram ikramiyelerinin yatırılmasını bekliyor. Peki; Emeklilere bayram ikramiyesi ne zaman verilecek? İkramiye ne zaman hesaplara yatırılacak? İşte konuyla alakalı tüm bilinenler...

KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ NE ZAMAN HESAPLARA YATIRILACAK?

Covid-19 pandemisi dolayısıyla çoğu vatandaş geçim sıkıntısı yaşarken, bayramlarda devlet tarafından verilen ikramiyeler emeklilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. 20 Temmuz 2022'de Kurban Bayramı’nın birinci günü olacağından ötürü geçtiğimiz yıl ödenmiş olan ikramiye tarihlerine göre bu yıl'da 12 Temmuz ile 16 Temmuz arasında ikramiyelerin verilmesi öngörülüyor. Resmi makamlar tarafından net bir tarih verilmediği için bu tarihler arasında ikramiyenin yatırılması bekleniyor.

  2022 BAYRAM İKRAMİYELERİNE ZAM GELİR Mİ?

Emeklilere 2018 yılında ödenmeye başlanmış olan emekli ikramiyeleri 3 dönemdir bin TL olarak yatırıldı. 2021 yılında ise ikramiyelere 100 TL zam yapılarak toplamda 1100 tl oldu. 2021 yılında yapılan zammın ardından bu senede ikramiyelere yeni bir zam yapılması resmi kaynaklarda henüz açıklanmadı.

YENİ EMEKLİ OLAN VATANDAŞLAR BAYRAM İKRAMİYESİ ALABİLİYOR MU?

Yeni emekli olan vatandaşlar kurban bayramı’nda verilecek olan ikramiyeden faydalanabiliyorlar mı sorusunu araştırmaya devam ediyor. Yeni emekli olan vatandaşlarımız'da 2022 yılı kurban bayramı ikramiyesinden faydalanabilecekler. Ayıca; Emekli aylığı alan vatandaşlarımız da kurban bayramı ikramiyesinden faydalanabilecekler.

2022 KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

2022 yılı kurban bayramı 9 Temmuz'da başlayıp, 12 Temmuz'da sona erecektir.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.