Gıda Hattı

Emekliler dikkat! Ödemeler başlıyor...

14 Ocak 2022, 15:47
Paylaş
Emekliler dikkat! Ödemeler başlıyor...
Emekliler dikkat! Ödemeler başlıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrasında aldığı kararlara göre memur ve memur emeklisine enflasyon haricinde ek zam da verilmişti.

Emekliler dikkat! Ödemeler başlıyor. Verilen ek zamlardan emekliler ise faydalanamadı. Erdoğan'ın açıklamasında sadece en düşük emekli aylıklarına zam yapıldı ve 2500 liraya çıkarıldı. Ek zam bekleyen emekliler ise memur ve asgari ücrete yapılan zamlardan paylarına düşeni alamadı.

En düşük emekli aylığı 2500 liraya çıkarılırken, emeklilerin en büyük taleplerinden biri olan asgari ücret kadar zam beklentisi de gerçekleşmedi. Emekliler sadece yüzde 23 oranında zam alacaklar.

emekli

İşte emeklilerin ekonomik durumuna bir nebze düzeltmek için bir çalışma yapıldı ve emeklilere duyuruldu. Buna göre emeklilere önce 2750 lira sonra ise 2500 lira verilecek. Ödemelerin toplamı ise 5250 lira olacak. İşte yapılan o duyuru:
TEB'den yapılan duyuruda emekli promosyonların güncellendiği ve 1 Ocak'tan itibaren yeni karar alındığı belirtildi. Bu karara göre başvuran bütün emeklilere 5250 lira verilecek.
Bankadan yapılan duyuruda, "Emekli maaşını TEB’e taşıyarak 36 ay boyunca Bankamızdan almayı taahhüt eden ve Bankamızda en az 2 adet Otomatik Fatura Ödeme Talimatı bulunduran emekli maaş müşterilerimiz 2.750 TL’ye varan promosyon kazanıyor." denildi. Duyuruda, "Promosyona ek olarak Bankamızı tavsiye ettikleri ve emekli maaşını Bankamıza taşıyan her emekli maaş müşterisi yakınları için de 250 TL, toplamda 2.500 TL’ye varan nakit ödül kazanabiliyor." ifadeleri kullanıldı.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.