Gıda Hattı

Emekli ve memura ek zam müjdesi için bekleyiş sürüyor! Meclisten karar çıkacak...

17 Ocak 2022, 13:29
Paylaş
Emekli ve memura ek zam müjdesi için bekleyiş sürüyor! Meclisten karar çıkacak...
Emekli ve memura ek zam müjdesi için bekleyiş sürüyor! Meclisten karar çıkacak. Haftalık mesai 18 Ocak Salı günü başlayacak olan TBMM Genel Kurul'da Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine devam edilecek.

Emekli ve memura ek zam müjdesi için bekleyiş sürüyor! Meclisten karar çıkacak. TÜİK'in açıkladığı enflasyon rakamlarının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurduğu emekli ve memur maaş zamlarının kanun teklifinin yasalaşması için gözler Meclis'te. Peki, memur ve emekliye ek zam ne kadar olacak, düzenleme ne zaman yasalaşacak? İşte detaylar...

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) rakamlarının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurduğu emekli ve memur maaş zamlarının kanun teklifinin yasalaşması için gözler TBMM Genel Kurulu'na çevrildi.

Emekli ve memura ek zam müjdesi için bekleyiş sürüyor!
Emekli ve memura ek zam müjdesi için bekleyiş sürüyor!

Meclis gündemine gelmesi planlanan düzenlemeyle, kamu görevlilerinin aylık ve ücretlerinde 1 Ocak-30 Haziran 2022 dönemi için uygulanacak artış oranı yüzde 5'ten yüzde 7,5'e yükseltilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasına göre, SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıklarına yüzde 25.47; memura yüzde 30,5 zam yapıldı.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.