Gıda Hattı

Emekli ve memur müjde! Enflasyon farkı yarın hesaplarına yatırılıyor...

26 Ocak 2022, 18:01
Paylaş
Emekli ve memur müjde! Enflasyon farkı yarın hesaplarına yatırılıyor...
Emekli ve memur müjde! Enflasyon farkı yarın hesaplarına yatırılıyor. TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamlarının ardından belli olan emekli ve memur maaşlarının farkları yarın yatacak. Memurların ocak-temmuz aylarında alacağı 14 günlük maaş farkı 800-1.000 lira arasında olacak. Peki, emekliler ne kadar fark alacak? İşte detaylar...

Emekli ve memur müjde! Enflasyon farkı yarın hesaplarına yatırılıyor. Milyonlarca emekli ve memurun maaşına gelecek zam oranları Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan enflasyon rakamlarının ardından belli oldu. Emekli ve memurlar zamlı maaşların ardından maaş farklarının da ne zamn yatacağını araştırıyor.

Emekli Sandığı kapsamındaki emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alan 2.3 milyon vatandaşın 3.6 milyar liralık zam farkı, 2021 ek ödemelerinin ne zaman yatacağı merak ediliyor. Memur ve memur emeklilerine 2.5 puanlık zam farkı kapsamında yaklaşık 13.7 milyarlık ödeme yapılacak.

2022 emekli, Bağ-Kur emeklisi ve memurların maaş farkı bekleyişi sürüyor!
2022 emekli, Bağ-Kur emeklisi ve memurların maaş farkı bekleyişi sürüyor!

Memurların ocak-temmuz aylarında alacağı 14 günlük maaş farkı 800-1.000 lira arasında olacak. SSK ve Bağ-Kur'lulara da aylıklarını her ay alanlara, ocak ayı olmak üzere bir aylık tutarında ödenecek. Aylıklarını üçer aylıklar halinde alanlardan kasım-aralık-ocak aylarında aylık alanlara bir aylık tutarında, aralık-ocak-şubat döneminde alanlara iki aylık, ocak-şubat-mart döneminde alanlara da üç aylık tutarında aylık farkı ödenecek.

Emekli Sandığı kapsamında emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alan toplam 2 milyon 386 bin 565 kişinin 1 Ocak 2022 tarihinden geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan fark tutarları, aylıklarını aldıkları banka ve PTT şubelerindeki hesaplarına gönderilerek 27 Ocak'ta ödenecek.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.