Gıda Hattı

Emekli maaşlarına ne kadar zam yapılacak? Temmuz ayı maaşları yükselecek mi?

7 Haziran 2022, 10:06
Paylaş
Emekli maaşlarına ne kadar zam yapılacak? Temmuz ayı maaşları yükselecek mi?
Emekli maaşlarına ne kadar zam yapılacak? Temmuz ayı maaşları yükselecek mi?  Temmuz emekli zammı için 5 aylık veri kesinleşti. Milyonlarca emekli tarafından heyecanla beklenen zam için masadaki formüller şekillenmeye başladı. Bugün yapılan kabine toplantısı ardından açıklanan kararlar temmuz zammını şekillendiriyor.

Emekli maaşlarına ne kadar zam yapılacak? Temmuz ayı maaşları yükselecek mi? 5 aylık veride emekli ve memur zammı yüzde 35’in üstüne çıkarken en düşük emeli maaş zammı ne kadar, kaç TL olacak, emekli zammı ne zaman açıklanacak? soruları yanıt arıyor. 5 aylık maaş farkı kesinleşirken Temmuz ayında 2000’den önce emekli olan SSK’lılara en az 4 bin 465 lira maaş yatacak. İşte, kabine ardından SSK ve BAĞ-KUR temmuz 2022 emekli zammı son dakika haberleri…

Yılbaşından bu yana heyecanla beklenen temmuz zammı 6 aylık enflasyon verisi ardından kesinleşecek. Şimdiye kadar açıklanan verilerle birlikte emekli ve memur zammı yüzde 35'i aştı. Bu noktada milyonlarca emekli ve emekli adayı tarafından "en düşük emekli maaş zammı ne kadar, kaç TL olacak?" soruları her gün yanıt arıyor. Yapılan maaş farkı hesaplamalarına göre emekliye en az 4 bin 465 TL maaş yolda. Peki, SSK ve BAĞ-KUR 2022 Temmuz emekli zammı ne kadar, kaç TL olacak? İşte emekli zammı temmuz 2022 son dakika haberleri…

EMEKLİ MAAŞ ZAMMI I SON DAKİKA

Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK Mayıs ayı enflasyon oranı için duyuruda bulundu. Buna göre enflasyon yıllık bazda beklentilerin altında yüzde 73,50 düzeyinde gerçekleşirken, 5 aylık enflasyon oranı ise yüzde 35,64 oldu.

Milyonlarca emekli ve memurun Temmuz ayında alacakları zam oranlarını belirleyecek olan enflasyon rakamları netleşiyor. Mayıs ayı enflasyonunun açıklanmasıyla birlikte 5 aylık oran da ortaya çıkmış oldu.

KABİNE ARDINDAN MEMUR EMEKLİSİNE 3600 AÇIKLAMASI!

3600 ek gösterge detayları Kabine Toplantısı ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Buna göre 600 puan artırıma gidildi. İşte o açıklama:

Bu konu ilk gündeme geldiğinde öğretmen, polis, sağlık çalışanları ve din görevlilerimize Ek Göstergelerini 3600'e çıkarma sözü vermiştik.

Ancak sadece bu kesimlerde artışın memurların arasında adaletsizliğe yol açacağını gördük. Şartlarımızı zorlama pahasına tüm memurlarımızın ek göstergelerinde 600 puanlık yükseltmeye gittiğini kararlaştırdık.

Ülkemizde 5,3 milyon kamu görevlimizin tamamı yılbaşından itibaren bu düzenlemeden yararlanacaktır. Birinci dereceye gelmiş olma şartıyla söz verdiğimiz tüm meslek grubundaki hak sahipleri 3600 Ek Göstergeye yükseltilecektir.

Ek Gösterge düzenlemesi memurlarımızın mevcut maaşlarda küçük de olsa artış sağlamasının ötesinde asıl emekli ikramiye ve maaşlarda ciddi kazanımlar getiriyor.

Yapılan artıştan halen emekli olan kamu görevlilerin maaşlarına yansıtılacaktır. Mülki irade amirleri başta olmak üzere yaptıkları işle özlük hakları arasındaki makas açılan kamu görevlileriyle ilgili iyileştirici düzenlemeyi bu kapsamda gerçekleştireceğiz.

Ek göstergesi 3600'e çıkan 30 yıllık hizmeti bulunan bir memurun emekli maaşı 1.234 ila 1.391 TL arasında, emekli ikramiyesi ise 44.500-50.150 TL arasında artacak"

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.