Gıda Hattı

Emekli ikramiyesi ne zaman yatacak, bu yıl kaç TL 2022? 2022 Kurban Bayramı ikramiyesi ne kadar?

20 Haziran 2022, 10:25
Paylaş
Emekli ikramiyesi ne zaman yatacak, bu yıl kaç TL 2022? 2022 Kurban Bayramı ikramiyesi ne kadar?
Temmuz ayında emekli maaşına yapılacak zamdan dolayı emekliler, emekli bayram ikramiyesine zam gelip gelmeyeceğini araştırıyorlar. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca yaklaşık 12 milyon emekliye 2022 yılı Ramazan Bayramı'nda 1.100 lira olarak ödenen ikramiyelerin; Kurban Bayramı'nda kaç TL olacağı da bir diğer gündem maddesi oldu. Peki; Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak, belli oldu mu? Emekli ikramiyesi ne zaman yatacak, bu yıl kaç TL 2022? 2022 Kurban Bayramı ikramiyesi ne kadar? Detaylar haberimizde.

Kurban bayramına bir aydan az bir zaman kaldı. Emekli bayram ikramiyelerinin hesaplara yatırılacağı tarih bayram öncesinde araştırılıyor. Geçtiğimiz yıllarda başlatılan bu uygulamayla birlikte bayramlardan hemen önce emeklilere ikramiye veriliyor. SSK, BAĞ-KUR ve memur emeklisine Kurban Bayramı'nda yatacak ikramiyenin miktarı belli oldu. Peki; Emekli ikramiyesi ne zaman yatacak, bu yıl kaç TL 2022? 2022 Kurban Bayramı ikramiyesi ne kadar? Detaylar haberimizde.

Ramazan Bayramı'ndan birkaç gün önce yatan emekli ikramiyesinin Kurban Bayramı için de aynı şekilde olması bekleniyor. Emekli ikramiyelerinin Kurban Bayramı'ndan 1 hafta öncesi yani Temmuz ayının ilk haftasında verilmesi bekleniyor. Yani milyonlarca emekli bayram ikramiyesini en geç 7 Temmuz Perşembe günü almış olacak.

Kurban Bayramı ikramiyesi ne kadar yatacak?

Emekli ikramiyelerinin toplamda 2200 TL yatacağı açıklanmıştı. Böylece Ramazan Bayramında 1100 TL yatan emekli ikramiyesi, Kurban Bayramı için de 1100 TL olarak yatması bekleniyor.

Bayram ikramiyesi alabilecek kişiler: 

  • SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığı emeklileri
  • Şehit yakınları ve gaziler
  • Ölüm aylığı alanlar
  • Vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar,
  • Geçici köy korucuları
  • Şeref aylığı alanlar
  • Şampiyon sporcular
  • Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri
  • Terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller ve hayatını kaybedenlerin hak sahipleri bayram ikramiyesinden faydalanabilecekler.

Kurban Bayram ne zaman?

Kurban Bayramı 1. Gün: 9 Temmuz Cumartesi

Kurban Bayramı 2. Gün: 10 Temmuz Pazar

Kurban Bayramı 3. Gün: 11 Temmuz Pazartesi

Kurban Bayramı 4. Gün: 12 Temmuz Salı

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.