Gıda Hattı

EMA, Covid-19 aşısı üreten şirketlerden çocuklarla ilgili verileri istedi

24 Eylül 2021, 10:03
Paylaş
EMA, Covid-19 aşısı üreten şirketlerden çocuklarla ilgili verileri istedi

Avrupa İlaç Ajansı (EMA), Pfizer-BioNTech'ten 5 ila 11 yaş arası çocuklarla ilgili Covid-19 aşı verilerini Ekim ayında, Moderna'dan ise Kasım ayında sunmasını beklediğini açıkladı.

Avrupa İlaç Ajansı (EMA) Biyolojik Sağlık Tehditleri ve Aşılar Stratejisi Başkanı Marco Cavaleri, düzenlediği basın toplantısında, EMA’nın Covid-19 faaliyetlerine yönelik açıklamalarda bulundu.

EMA, aşı üreten şirketlerden çocuklarla ilgili verileri istedi

Cavaleri, 5 ila 11 yaş arası çocuklarla ilgili Covid-19 aşı verilerini Pfizer-BionTech'ten Ekim ayında, Moderna'dan ise Kasım ayında sunmasını beklediklerini bildirdi.

EMA, Pfizer-BioNTech’den hatırlatma dozuna ait sonuçları da istedi. Cavaleri, Pfizer-BionTech aşısının 16 yaşından büyük kişilerde 2. dozdan en az 6 ay sonra verilmesi için hatırlatma dozunun kullanımına yönelik başvurunun değerlendirilmeye devam ettiğini ve sonuçların Ekim ayı başında beklendiğini bildirdi.

Ayrıca onaylanmış tüm Covid-19 aşılarının ölüme karşı güçlü koruma sağladığını hatırlatan Cavaleri, önceliğin her zaman mümkün olduğu kadar çok insanın tam olarak aşılanması olduğunu kaydetti.

İHA

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.