Gıda Hattı

Elon Musk’tan Trump’ı sevindiren açıklama!

11 Mayıs 2022, 09:54
Paylaş
Elon Musk’tan Trump’ı sevindiren açıklama!

Sosyal medya platformu Twitter’ı satın almak için anlaşmaya varan Elon Musk, satın almanın tamamlanmasının ardından ABD’nin eski Başkanı Donald Trump’ın Twitter’daki yasağını kaldıracağını ifade etti.

ABD merkezli sosyal medya platformu Twitter’ı 44 milyar dolara satın almak için anlaşmaya varan SpaceX ve Tesla'nın CEO'su Elon Musk, bir konferansta yaptığı açıklamada, satın almanın tamamlanmasının ardından ABD’nin eski Başkanı Donald Trump’ın Twitter’daki yasağını kaldıracağını söyledi.

“Trump’a yasak, ahlaki olarak yanlış ve gereksiz”

Twitter'ın getirdiği yasak ile Trump’ı susturamadığını aksine sağ ideolojideki insanlar arasındaki görüşlerini güçlendirdiğini vurgulayan Musk, söz konusu yasağı "ahlaki olarak yanlış ve tamamen gereksiz" olarak nitelendirdi.

“Kalıcı yasaklar son derece nadir olmalı ve gerçekten bot, dolandırıcılık ve spam hesaplar için uygulanmalı. Donald Trump’ı yasaklamanın doğru olmadığını düşünüyorum” diyen Musk, “Kalıcı yasağı geri alırdım. Henüz Twitter’ın sahibi değilim. Yani bu kesinlikle olacak bir şey değil, çünkü ya Twitter’ın sahibi olamazsam?” ifadelerini kullandı.

Twitter’da 80 milyondan fazla takipçisi bulunan Donald Trump’ın hesabı, ABD’de 6 Ocak'ta destekçileri tarafından düzenlenen kanlı Kongre baskını sonrası ”şiddeti daha fazla kışkırtma riski” gerekçesiyle kalıcı olarak kapatılmıştı.

İHA

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.