AramaArama
Gıda Hattı

Elektrik kesintisinden tarlasını sulayamayan çiftçi, traktörlerle yol kapattı!

11 Ağustos 2021, 00:05
Paylaş
Elektrik kesintisinden tarlasını sulayamayan çiftçi, traktörlerle yol kapattı!
Günde birkaç saat elektrik verildiği için sulama yapamayan ve ekinleri kuruyan çiftçiler, Şanlıurfa-Mardin karayolunu trafiğe kapattı.

Şanlıurfa’da günde sadece birkaç saat elektrik verildiği için sulama yapamayan ve ekinleri kurumaya başlayan çiftçiler, traktörlerle Şanlıurfa-Mardin karayolunu trafiğe kapattı.

Olay, Şanlıurfa-Mardin karayolunun 48’nci kilometresinde yaşandı.

Şirket, çiftçinin elektriğini kesti

İddialara göre, Dicle Elektrik (DEDAŞ) çiftçinin tarımsal sulamada kullandığı elektriği günün belli saatlerinde kesmeye başladı. Daha önce daha fazla elektrik alabilen çiftçiler, günde sadece birkaç saat elektrik verildiği için ekinlerini sulayamadılar. Çiftçilerin elektrik talebi bir türlü yerine getirilmeyince ekinleri kurumaya başladı.

Bunun üzerine traktörleriyle Şanlıurfa - Mardin karayolu üzerinde toplanan yüzlerce çiftçi, traktörleri yola bırakıp kontak kapattılar. Eylem nedeniyle kapanan yolda uzun araç kuyruğu oluştu.

Jandarma çiftçilere gaz bombası ile müdahale etti

Yolun kapatılması üzerine bölgeye çok sayıda jandarma ve trafik polisi sevk edildi.

Jandarmanın yolu açmalarını istemelerine karşın traktörlerini yoldan çekmemekte ısrar eden çiftçilere müdahale gecikmedi. Jandarma, araçlarını bırakıp araziye kaçan çiftçilere gaz bombası ile müdahale ederken, traktörünü kaldırmamakta ısrar eden 2 kişi gözaltına alındı.

Jandarmanın müdahalesiyle yolun açılmasıyla trafik normale dönerken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

İHA

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.