Gıda Hattı

Elda Şirketinden Organik Rakı

1 Ağustos 2007, 18:05
Paylaş

Elda A.Ş.'nin 2007 yılı başında üretimine başladığı Efe Organik Rakı'nın tanıtımı Torbalı'daki İzmir Ticaret Organize Bölgesi'ndeki (İTOB) Elda tesislerinde yapıldı.

Doğal yaama değer veren rakı tutkunlarına Efe Organik Rakı'yı sunduklarını belirten Elda A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, hızlı bir büyüme içinde olduklarını, sektörde 3. Yılı doldurmadan Türkiye'de marka olmayı başardıklarını söyledi. Demirtaş, organik rakı üretme fikrinin de Üretim ve Kalite Kontrol Müdürü Özlü Urkan'ın olduğunu söyledi. Demirtaş, organik rakının fiyatının da 40 YTL olduğunu kaydetti.

Organik rakı hakkında bilgi veren Özlü Urkan, Türkiye'nin ilk organik rakısının Efe Organik Rakı olduğunu belirtti. Urkan, Elda A.Ş. tarafından 2005 sonunda çalışmalarına başlanılan 2006'da hammadde temini yapılan Efe Organik Rakı'nın üretimine 2007 başından itibaren başlandığını kaydetti. Organik kuru üzüm ve anasonun kullanıldığını, hiçbir ilaç ve kimyasal kalıntı içermediğine ilişkin uluslararası laboratuarlarda analiz yapıldığını anlatan Urkan, üretimde kullanılan suyun da Bozdağ'dan getirtildiğini, her şeyiyle organik olduğunu ifade etti.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.