AramaArama
Gıda Hattı
banner
AramaArama

Ekrem İmamoğlu’ndan Büyükçekmece çıkışı!

Ekrem İmamoğlu’ndan Büyükçekmece çıkışı!
12 Nisan 2019, 00:57

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Büyükçekmece’deki sahte seçmen incelemesine ilişkin konuştu. İmamoğlu, “Türkiye'nin tarihinde görülmemiş, kapı kapı gezip insanlara tespit soruları soruyorsunuz. Yapmayın, ayıp ediyorsunuz. 350 bin Büyükçekmeceli'yi rencide ediyorsunuz, onuru ve gururu ile oynuyorsunuz. Polise de yazık ediyorsunuz.” dedi.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, mazbatasını alan Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi'ye tebrik ziyaretinde bulundu. İmamoğlu'na ziyareti sırasında eşi Dilek İmamoğlu da eşlik etti.

Büyükçekmece’de sahte seçmen incelemesi

Burada belediye önünde toplananlara hitap eden İmamoğlu, Büyükçekmece’de polis tarafından yürütülen sahte seçmen incelemesine ilişkin şu değerlendirmeleri yaptı:

“Yapmayın ayıp ediyorsunuz. 350 bin Büyükçekmeceli'yi rencide ediyorsunuz. 350 bin Büyükçekmeceli'nin onuru ve gururu ile oynuyorsunuz. Büyükçekmeceliler'in 25 yıllık başkanıyla kurduğu bağa zarar vermeye çalışıyorsunuz, ama veremezsiniz. Hasan Akgün başkana oy verenlere demiyorum, 350 bin Büyükçekmeceli'ye diyorum.

Polise de yazık ediyorsunuz. Emniyet mensuplarımızı da rencide ediyorsunuz. Türkiye'nin tarihinde görülmemiş kapı kapı gezip insanlara tespit soruları soruyorsunuz. Ne zaman seçim bitmiş, mazbatayı vermişsin ve vatandaşı rahatsız ediyorsun.”

İmamoğlu’ndan belediye çalışanlarına: “Maaşını alıyor, işe gelmiyorsa şimdiden bırakıp gitsin”

Sözü AK Parti’nin İstanbul seçimlerine ilişkin itirazları nedeniyle yoğun mesai yapan Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) getiren Ekrem İmamoğlu, “Yüksek Seçim Kurulu bu süreçte tarihi vazifelerini yerine getiriyor. Tarihi vazifelerinden birisi de 350 bin insanı rencide etmek üzere kurulu bu düzene ‘dur’ demektir. Görevini, vazifesini en iyi şekilde yapacağına inanıyorum. İlk gece söyledim, şimdi bütün başkanlarımla ve bütün vekillerimle söylüyorum, Bir kişinin hakkını yemedim, görecekler hakkını yedirtmeyeceğim. Çalışan hiçbir kardeşimizin işiyle gücüyle uğraşmayız. Maaşını alıyor, işe gelmiyorsa, başka işlerle uğraşıyorsa şimdiden kartını bırakıp gitsin." şeklinde konuştu.

DHA

Yorumlar

Bir cevap yazın

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.