Gıda Hattı

Ekonomik krizden şarap üreticileri nasibini aldı! Yazgan Şarapçılık konkordato ilan etti

19 Kasım 2021, 12:25
Paylaş
Ekonomik krizden şarap üreticileri nasibini aldı! Yazgan Şarapçılık konkordato ilan etti
Ekonomik zorluklar her geçen gün devam ederken iflaslar ve korkardotalar başladı. İzmir merkezli 78 yıllık bir şarap markası olan Yazgan Şarapçılık konkordato talebinde bulundu. Şirket ve ortaklarına üçer aylık geçici mühlet tanındı.

İzmir Karşıyaka'da 78 yıl önce şarap üretimi ile başlayan ve Türkiye'de en çok bilinen Yazgan Şarapçılık ekonomik darboğaza girdi. Konkordato talebinde bulunuldu. İzmir ikinci asliye ticaret mahkemesine başvuru yapan şirket ve ortaklarının dosyaları incelendi. Mahkeme şirket ve ortaklarına 3 aylık mühlet verdi. Geçici mühllet kararından sonra Yazgan Şarapçılık Sanayi Ticaret Anonim Şirketi ve Yazgan Şarapçılık ve Pazarlama Limited Şirketi ile Ortaklar Cengiz Yazgan, Mehmet Ferit Okyay, Mehmet Selim Yazgan ile Murat Yazgan için ayrı ayrı mühlet uygulaması geldi. Şirket geçici mühlet sürecinde alınacak ve borç dengesini sağlayacak. Mahkemede buna göre kordato talebine ret veya kabul edecek.

Daha önce iflasları ertelenmişti

Yazgan Şarapçılık 2015 yılında da darboğaza girmiş ve ekonomik durumundan dolayı iflas erteleme talebinde bulunmuştu. İzmir 4. Asliye ticaret mahkemesi 20 Kasım 2015 tarihinde Yazgan Şarapçılık Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi için iflas erteleme kararının da bulunmuştu. Şirketin yetkili temsilcileri borç yapma ve mal varlığını çekilecek işlemleri kayyum onayına bağlı olarak uygulama kararı almıştı.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.