Gıda Hattı

Ekmek zammı yolda mı? Fırıncılar Federasyonu Başkanı açıkladı

22 Kasım 2021, 18:35
Paylaş
Ekmek zammı yolda mı? Fırıncılar Federasyonu Başkanı açıkladı

Ekmeğin 4 - 5 TL olacağı şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirten Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, “Ekmeğin temel girdilerinde hissedilir bir yükseliş söz konusu. Tüketicimizin mağdur edilmemesi, esnafımızın daha da büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalmaması için mutlaka ama mutlaka gereken yapılacaktır. Ekmek fiyatları makul seviyelerde değerlendirilerek güncellenecek” dedi.

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, bazı gazetelerde çıkan ekmek fiyatlarına ilişkin haberler üzerine açıklama yaptı.

“Mutlaka ama mutlaka gereken yapılacak”

Ekmeğin temel girdilerinde hissedilir bir yükseliş söz konusu olduğunu belirten Balcı, “Un fiyatları, maya fiyatları, elektrik, doğalgaz, su vb.'de her gün fiyat değişmektedir. Ancak, bu demek değildir ki, biz “vatandaşlarımızı ekmeksiz bırakacağız. Tüketicimizin mağdur edilmemesi, esnafımızın daha da büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalmaması için “mutlaka ama mutlaka gereken yapılacaktır” İstişarelerle çözümden yanayız. Bu konuda da kapımız herkese açık. Yaşanmakta olan bu hassas durumdan “vazife çıkarmak isteyenlere karşı dur dememiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Ekmek fiyatları güncellenecek

Ekmek fiyatlarının makul seviyelerde değerlendirilerek güncelleneceğini vurgulayan Başkan Balcı, “Vatandaşımız asla ama asla tedirgin olmasın. Bu vesileyle, Federasyonumuzun dışında yapılan açıklamalara da itibar edilmemesini rica ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum” açıklamasında bulundu.

İHA

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.