Gıda Hattı

Ekmeğe zam netleşti! % 25 daha pahalı olacak! İstanbul'da ekmek fiyatında son durum ne?

11 Kasım 2021, 22:55
Paylaş
Ekmeğe zam netleşti! % 25 daha pahalı olacak! İstanbul'da ekmek fiyatında son durum ne?
İstanbul'da pek çok semtte gayri resmi olarak ekmek fiyatları yükselmişti ve 2.5 TL olarak satılıyordu. Artık bu fiyatlar resmiyet kazandı.

İstanbul'da pek çok semtte gayri resmi olarak ekmek fiyatları yükselmişti. Gizlice yapılan zam resmi hale geldi. İstanbul Fırıncılar Odası'nın ekmek fiyatlarına 2 liradan 2.5 liraya çıkarmasını öngören zam talebi kabul edildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çıkardığı halk ekmeğe ise zam uygulanmada İstanbul'da Halk ekmek fiyatı 1,25 olarak kaldı.

Ekmeğe zam netleşti! % 25 daha pahalı olacak!
Ekmeğe zam netleşti! % 25 daha pahalı olacak!

İstanbul’da ekmeğe zam resmileşti!

İstanbul'da ekmek fiyatlarına zam yapılması ile ilgili olarak Ticaret Bakanlığı'ndan karar İTO'nun Kasım ayında yapılan meclis toplantısında yapılan oylama meclisten geçti ve Dünya Gazetesi’nde yer alan habere göre İstanbul için 1 kilogram ekmek fiyatı azami 10,87 TL'yi geçiyor. 230 gram ekmek için belirlenen ücret 2,5 TL olacak. Hazırlanan azami fiyat tarifesi ile satışta olacak. Diğer taraftan başta un olmak üzere artan maliyetler gerekçe gösterildi. Fırıncılar uzun süredir zam konusunda girişimde bulunuyor ve un fiyatlarına yılbaşından bu yana göstermiş olduğu artış %40 üzerine çıktı. Söz konusu gelişmelerle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Halk ekmek büfelerinde sattığı 39 çeşit paket unlu mamüllerine 8 Kasım itibariyle %33,5 zam uygulanmıştı.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.