AramaArama
Gıda Hattı

Ehliyet sınavı 2021! Ehliyet sınav sonuçları açıklandı mı?

20 Haziran 2021, 18:28
Paylaş
Ehliyet sınavı 2021! Ehliyet sınav sonuçları açıklandı mı?

Ehliyet sınavı 2021! Ehliyet sınav sonuçları açıklandı mı? Haziran- Temmuz- Ağustos aylarında binlerce vatandaşın katılacağı ehliyet sınavı hakkında tüm merak edilenler haberimizin detay kısmında...

Ehliyet almak için neredeyse her hafta binlerce kişi elektronik ehliyet sınavlarına katılıyor. Online (elektronik) ehliyet sınavından çıkan sürücü adayları sınav sonrası hemen sonuçları öğrenmek istiyor. Peki sınavdan sonra ehliyet sınav sonuçları nasıl öğrenilir. Elektronik ehliyet sınav soncunu öğrenmek isteyen şoför adayları ehliyet sınav sonucu nereden öğrenilir, nasıl öğrenilir, ne zaman açıklanır gibi soruları soruyor. İşte 2021 elektronik ehliyet sınav sonucu öğrenmeye dair detaylar...

E-DEVLET EHLİYET SINAV SONUCU SORGULAMA EKRANI

Sürücü adayları ehliyet almaya hak kazanmak binlerce kişi online sınava katıldı. Sınav sonuçlarını merak eden binlerce kişi ehliyet sınav sonuçları nereden öğrenilir, nasıl sorgulanır? Sorusunu araştırıyor. Ehliyet sınavına giren sürücü adayları "ehliyet sınav sonucu nereden öğrenilir" sorusuna yanıt aramaya başladı. Ehliyet sınav sonucu ne zaman açıklanacak? E-devlet ehliyet sonucu sorgulama ekranı haberimizin detayında olacak...

Ehliyet sınav sonucu nereden öğrenilir?

Ehliyet sınav sonuçlarını öğrenmek için 3 yöntem bulunuyor. İşte o yöntemler;

1- Öncelikle sınava katıldığını ehliyet kurumu sınav sonuçlarını sizin adınıza öğrenebilir

2- MEB'den E sınav ehliyet sonuçları öğrenme kısmından ehliyet sınav sonuçları öğrenilebilir

3. E-devlet üzerinden ehliyet sınav sonucu sorgulanabilir.

E sınav ehliyet sonuçları nasıl öğrenilir?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın sonuç açıklama ekranından ehliyet sınav sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz. esinav.meb.gov.tr adresine girdikten sonra, sonuçlar açıklandığında ilgili ekrana TC Kimlik numaranızı yazarak sonuçlarınıza ulaşabilirsiniz.

E-Devlet ehliyet sınav sonuçları nasıl öğrenilir? 

Ehliyet sınav sonuçları sürücü adayları tarafından merakla bekleniyor. Sınava giren adaylar ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunu sormaya başladı. Sürücü adayları girmiş oldukları e-sınavı bitirir bitirmez sınav merkezindeki görevliler tarafından sınav sonuçları hakkında bilgi sahibi olabilirler.

E-devlet üzerinden de ehliyet sınav sonuçlarını sorgulayabilirsiniz. E-devlet üzerinden "Milli Eğitim Bakanlığı" ve "MEB Sınav Sonuç Sorgulama" ekranından elektronik ehliyet sınav sonuçları sorgulanabilir. Adaylar TC kimlik numarası ile e-Devlet kapısına giden sürücü adayları sınav sonuçlarını online olarak sorgulayabilir.

Ehliyet almak için gerekli şartlar nelerdir?

Ehliyet almanın üç şartı bulunmaktadır. İlk şart ehliyet almak için uygun yaşta olmanız gerekmektedir. Bununla birlikte yaşınız tutsa bile her ehliyet sınıfı için başvuru yapamıyorsunuz. Bu noktada ikinci şart devreye girmektedir. İkinci şart ise deneyim şartıdır. Son şart ise eğitim şartıdır. Trafik yönetmeliğine göre en az ilkokul mezunu olanlar ehliyet almak amacıyla başvuru yapabilirler.

Ehliyet almak için istenen belgeler

Ehliyet sahibi olabilmek için vatandaşlardan istenen belgeler şunlar;

* Nüfus cüzdanınızın fotokopisi

* 4 Adet Biyometrik Fotoğraf

* Sürücü olur sağlık raporu

* Sicil kaydı(e-devlet üzerinden alınabiliyor.)

* Öğrenim belgesi(Diploma, Geçici belge, Tasdikname veya öğrenci belgesi)

Ehliyet sınavına giriş ücreti ne kadar?

Ehliyet sınavının ne kadar olduğu da vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Ehliyet sınavına yönelik MEB'e ödenen iki ücret bulunmaktadır. Bunlardan ilki Teorik sınav ücreti(veya elektronik ehliyet sınavı) ve direksiyon sınav ücretidir. Teorik sınav ücreti 90 TL iken, direksiyon sınav ücreti 130 TL'dir.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.