Gıda Hattı

Ehliyet sınav sonuçları e devlet sorgulama ekranı

10 Ocak 2022, 14:34
Paylaş
Ehliyet sınav sonuçları e devlet sorgulama ekranı
Ehliyet sınav sonuçları e devlet sorgulama ekranı. Ehliyet e-sınavları Milli Eğitim Bakanlığı takviminde belirtilen tarihlerde uygulanıyor. Ehliyet almak isteyen ve sınava katılan adaylar sonuçların ne zaman açıklanacağını öğrenmek istiyor. Peki, e-devlet ehliyet sınav sonuçları sorgulama nasıl yapılır? İşte e-sınav sonucu sorgulama ekranı...

Ehliyet sınav sonuçları e devlet sorgulama ekranı. E-devlet ehliyet sınav sonuçları sorgulama ekranı yoğun ilgi görüyor. E-sınavlar, MEB tarafından belirlenen tarihlerde gerçekleşiyor. Ehliyet sınavına katılan adaylar sonuçlarını online olarak görüntüleyebiliyor. Peki, MEB ehliyet sınav sonuçları sorgulama nasıl yapılır? İşte e-sınav sonucu sorgulama ekranı...

EHLİYET E SINAV SONUCU SORGULAMA EKRANI

E-DEVLET SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYIN

EHLİYET SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLİR?

Ehliyet sonuçları Milli Eğitim Bakanığı'nın e sınav sonuç ekranı üzerinden açıklanıyor. Sonuçlar aday T.C. numarası ve güvenlik kodunun girilmesi ile görüntülenebiliyor. Sorgulama e-devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/meb-sinav-sonuc-sorgulama adresinden de sorgulanabiliyor.

2021 EHLİYET SINAVI NE ZAMAN?

Ehliyet sınavları, Her ayın 1'i ile 10'u arası ehliyet başvuruları alınır. Sürücü adayı, kursun yaptığı eğitim planı doğrultusunda teorik eğitimi alır. Teorik sınav tarihi belirlenirken e-sınav merkezlerindeki yoğunluk durumuna göre en yakın tarihe randevu verilir. Yine direksiyon sınavı tarihi de en yakın tarihe ayarlanacak şekilde MEB tarafından belirlenir fakat süreç biraz daha karışıktır. Bu nedenle direksiyon sınavı daha geç bir tarihte yapılabilir. Direksiyon sınavları sadece hafta sonları yapılıyor, teorik sınavlar ise hafta içi ve hafta sonu yapılıyor.

Teorik sınavı geçemeyen aday direksiyon sınavına giremez.

Teorik eğitimi tamamlayan adaylar e-sınav merkezlerinde teorik sınava girebiliyor.

Ehliyet almak isteyen bir kişinin öncelikle sürücü kursuna başvuru yapması gerekiyor. Sürücü adayı teorik eğitimini alıyor. Ardından sürücü başvuru yaptığı bölgedeki e-sınav merkezlerinde sınava giriyor. Sürücü kursunun verdiği teorik bitiren bir aday yoğunluğa göre 10-20 gün içerisinde e-sınava girebiliyor.

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.