Gıda Hattı

Eğitime kar engeli! İşte 15 Kasımda eğitime ara veren iller

15 Kasım 2018, 00:13
Paylaş
Eğitime kar engeli! İşte 15 Kasımda eğitime ara veren iller

Ülke genelinde dün akşam saatlerinden itibaren birden düşen sıcaklıklar beraberinde kar yağışını da getirdi. Bazı illerimizde yoğun kar yağışı eğitime de ara verilmesini zorunlu kıldı.. İşte yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime ara veren iller..

15 Kasım Perşembe hava durumu

Eğitime kar engeli! İşte 15 Kasımda eğitime ara veren iller
Eğitime kar engeli! İşte 15 Kasımda eğitime ara veren iller

Bazı illerimizde yoğun kar yağışı eğitime de ara verilmesini zorunlu kıldı.. İşte yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime ara veren iller..

Yurt geneli kar tatili hangi il ve ilçelerde var?

Kar yağışların başladığı bazı illerde okullar tatil edilirken; Gümüşhane, Ordu ve Giresun'da yarın okullar tatil mi? Yurt geneli kar tatili hangi il ve ilçelerde var? soruların yanıtları merak konusu oldu.

Bayburt'ta eğitime kar engeli

Bayburt'ta sabah saatlerinde başlayan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Kar kalınlığının yer yer 20 santimetreye ulaştığı kentte, eğitim ve öğretime ara verildi.

Bayburt Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle yarın il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir günlüğüne ara verildiğini duyurdu. Duyuruda hamile ve engelli kamu personelinin de 1 gün idari izinli sayılacağı belirtildi.

Bu arada Doğu Karadeniz'i Bayburt üzerinden Doğu Anadolu Bölgesi'ne bağlayan Kop Dağı geçidi de yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı. Karayolları ekipleri Kop Dağı geçidinde yol açma çalışması başlattı.

Bingöl'ün ilçeleri beyaza büründü!

Bingöl’ün Karlıova ve Yedisu ilçelerine mevsimin ilk karı düştü. Meteorolojini önceden uyardığı kar yağışı gece saatlerinde Bingöl'de Karlıova ve Yedisu ilçelerinde başladı.

Kar yağışı nedeniyle her iki ilçede kısa sürede beyaza büründü. Kar yağışına dışarıda yakalanan vatandaşlar fotoğraf çekerken, bazı çocuklar da karla oynadı. Kar aynı zamanda kartpostallık görüntüler de oluşturdu fakat okulların tatil olup olmayacağı ile ilgili henüz resmi bir açıklama yok.

Tunceli Pülümür'de 2 gün tatil

Tunceli’nin Pülümür ilçesinde, etkisini arttıran kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2 gün ara verildi.

Pülümür Kaymakamlığı, sabah saatlerinde başlayıp, etkisini arttırarak devam ettiren kar yağışı nedeniyle ilçedeki ilk ve orta dereceli okulları 2 gün süreyle tatil etme kararı aldı. İlçedeki ilk ve orta dereceli okullarda bugün ve perşembe günü eğitim ve öğretim yapılmayacağı belirtildi.

 

Haber Etiketleri

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.