AramaArama
Gıda Hattı

EFSA'dan gıda güvenliği eğitimi: Parma Yaz Okulu 2021

1 Haziran 2021, 15:22
Paylaş
EFSA'dan gıda güvenliği eğitimi: Parma Yaz Okulu 2021

Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi EFSA, Parma Üniversitesi ile işbirliği içinde düzenleyeceği Parma Yaz Okulu duyurusunu yaptı. Doktora öğrencileri ve araştırmacılara yönelik ücretsiz eğitim Entegre Gıda Sistemlerinde Gıda Güvenliği Konuları başlığını taşıyor.

Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi, Parma Üniversitesi İleri Gıda ve Beslenme Çalışmaları Okulu ve Sacro Cuore Katolik Üniversitesi, kariyerinin başlangıcındaki araştırmacılara yönelik olarak bir Yaz Okulu açıyor. Eğitimde gıda sistemlerinin dönüşüm sürecine gıda güvenliği ve gıda güvencesi açılarından bakılacak.

Gıda sistemleri ve çıktıları arasındaki karmaşık ilişkiler farklı bakış açılarından incelenmeyi gerektiriyor. Farklı disiplinler ve farklı sektörlerden paydaşları bir araya getirerek kaynak ve uzmanlıklarını birleştiren yaklaşımların sorunların çözümüne yönelik daha olumlu sonuçlara ulaştığı biliniyor.

parma summer school, parma yaz okuluParma Yaz Okulu vaka çalışmaları

Yaz okulu, entegre gıda sistemlerine gıda güvenliği ile ilişkili bir yönden bakan uzmanlarla kariyerinin başındaki araştırmacıları bir araya getirecek. Sunumların yapılacağı yaz okulu programı, şu başlıklar altında yürütülecek vaka çalışmalarını içeriyor:

  • Biyoçeşitlilik ve Çevre Güvenliği
  • Kimyasal Karışımlar
  • Yeni Gıda ve Teknolojiler

Program sanal etkinliklerle uzmanlar ve katılımcılar arasında etkileşimi de içeriyor. Çevrimiçi yapılabilecek kayıtlar 14-30 Haziran tarihleri arasında devam edecek. 28-30 Eylül 2021 tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek eğitimlere katılım için herhangi bir ücret talep edilmeyecek. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi 2021 Parma Yaz Okulu internet sitesinden edinilebilecek.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.