Gıda Hattı

Eczacıbaşı kayıp helikopter düştü mü? 4 Türk'ün kimlikleri netleşti...

10 Haziran 2022, 16:52
Paylaş
Eczacıbaşı kayıp helikopter düştü mü? 4 Türk'ün kimlikleri netleşti...
Eczacıbaşı kayıp helikopter düştü mü? 4 Türk'ün kimlikleri netleşti. İtalya'da içinde Eczacıbaşı çalışanı 4 Türk'ün de bulunduğu 7 kişilik özel bir helikopter, Toskana ile Emilia-Romagna bölgeleri arasında radardan kayboldu.

Eczacıbaşı kayıp helikopter düştü mü? 4 Türk'ün kimlikleri netleşti. Bu gelişme sonrasında helikopterin durumu ve Eczacıbaşı çalışanlarını taşıyan 4 Türk’ün kimlikleri merak edildi. Peki, Kayıp helikopter düştü mü? İşte konuyla ilgili son detaylar…

İtalyan ANSA ajansının haberinde, sabah saatlerinde Lucca kentine bağlı Capannori Tassignano Havaalanı'ndan havalanan Agusta Koala "AW119" tipi bir helikopterin radardan kaybolduğu belirtildi. Helikopteri arama çalışmalarının Toskana ve Emilia-Romagna bölgelerinin sınır kesiminde sürdüğü ifade edildi. Helikopterin Modena kentinde bulunan Pavullo nel Frignano Havaalanı'na uçtuğu belirtilerek, kalkıştan yaklaşık 30 dakika sonra Helikopter ile iletişimin kesildiği bildirildi. Helikopterle radar teması kaybolduktan sonra başlayan arama kurtarma çalışmalarının gece saatlerinde durdurulduğu, sabah tekrar başlayacağı bilgisi paylaşıldı.

Haberde, helikopterde 6 yabancı, 1 İtalyan pilot bulunduğu, yabancılardan 4'ünün Türk, 2'sinin de Lübnanlı olabileceği kaydedildi.  Yerel halkın verdiği bilgiye göre, hava koşullarının olumsuz olduğu da aktarıldı. Helikopterin hijyen ve ev temizlik ürünleri üreticisi "Roto Cart" isimli bir firmanın müşterilerini fabrikaya taşıma hizmeti verdiği basına yansıyan haberler arasında yer aldı. Firmanın yöneticisi Giuliano Gelain, ANSA'ya yaptığı açıklamada, helikopterin düşmediğine emin olduklarını çünkü helikopterde buna yönelik sinyal verici bulunduğunu ama böyle bir sinyalin hiç gelmediğini dile getirdi. Gelain, söz konusu helikopterin günde 2 kez tesislere müşterileri getirip götürdüğünü belirtti.

Sabah gazetesinden Ümit Erkan Demircan'ın haberine göre, uçaktaki 4 Türk vatandaşının kimlikleri belli oldu.

Söz konusu haberde kimlikler; Arif Cez, İlker Uçar, Serhat Kenar, Altuğ Erbil olarak açıklandı.

KAYIP HELİKOPTER DÜŞTÜ MÜ?

Eczacıbaşı Holding: İtalya'ya fuar için giden 4 arkadaşımızın bindikleri helikopterden haber alınamamaktadır.

Yapılan yazılı açıklamada,  "Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri kuruluşumuzdan dört arkadaşımızın, Tissue Italy Network tarafından düzenlenen kağıt teknolojileri fuarı için bulundukları İtalya'da bir temizlik kağıdı üretim tesisine gitmek üzere bindikleri helikopterden haber alınamamaktadır.  Talyan pilot ile birlikte içinde 7 kişinin bulunduğu helikopterin, Lucca'dan Treviso'ya gitmek üzere havalandığı, ancak Modena civarında radardan kaybolduğu öğrenilmiştir. İtalyan makamları tarafından, kaybolan helikopterin arama çalışmalarının devam ettiği bildirilmiştir. Olayın duyulmasının ardından, başta Dışişleri Bakanlığımız ve İtalya'da görev yapan diplomatlarımız olmak üzere, İtalya'daki ilgili resmi ve sivil otoriteler ile temasa geçilerek, Türkiye ve İtalya'daki ekiplerimiz tarafından konu yakından takip edilmektedir.  En kısa zamanda iyi haber almak dileği ve umuduyla kamuoyunun bilgilerine sunarız" denildi.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.