Gıda Hattı

Ebeveynler için Astroloji Ebeveynler için astroloji: Yay burcu çocukları

13 Eylül 2021, 04:00
Paylaş

Ebeveynlerin davranışları, çocuğa karşı yaklaşımları çocuğun gelecekteki gelişimini belirleyen en önemli faktörlerden birisidir. Çocuğun iyi ve kötü özelliklerinin tümü, önemli ölçüde ebeveyn yaklaşımlarının sonucudur. Çocuğun, gizli kalmış ve hayata geçirilememiş tüm potansiyeli ebeveynlerin başarısızlığı olduğu gibi her başarısı da onların sıkı çalışmasının sonucu olabilir.

Ebeveynler çocuklarına neyin iyi neyin kötü olduğunu anlamayı öğreterek çocuklarının gelişimine katkı sağlamalıdır. Çocuk hayatın zorluklarıyla nasıl yüzleşeceğini ve üstesinden nasıl geleceğini bilmelidir. Bu önemli süreçte, ebeveynler kendi çocukluklarını yaşarlar, kendi eylemlerini ve yaşadıkları zorlukları çocuğa yansıtırlar.

Çocuğunuzla ilgili astrolojik işaretleri okurken, olumlu yönlerin üzerinde daha fazla yoğunlaşın. Kötüye gidebilecek şeylerin biraz emek harcayarak daha iyiye doğru yönlendirilebileceğini unutmayın. Bazen bu değişiklik kolayca yapılabilse bile bazen çok fazla emek harcanması gerekebilir. Yine de, nihai sonuç bunu yapmaya değer.

Yay Burcu Çocukları

Yay burcundaki kişiler komik ve enerjik kimlikleri ile sürekli hareket halindedir ve felsefeyi severler. Çok fazla düşünürler. Meraklı ve parlak zihinleri vardır. Onlar saf enerji ve coşku kaynaklarıdır. Bu çocuklar, herhangi bir olayın nedenini bulmak için derinlere inmeyi tercih ederler. Gezileri, sıra dışı insanları ve her türlü eğlenceyi severler. Bununla birlikte, büyük miktarda enerji, onları diğer insanların duygularına karşı sert ve dikkatsiz hale getirir. Ebeveynleri onlara sabır ve dikkati öğretmelidir. Aksi takdirde, kaba bir şekilde büyüyebilirler. Bu burç, aşırı dinamik ve her konuda meraklı olmasıyla bilinir. Yay burcu, Zodyak hiyerarşisindeki diğer burçlar arasında en büyük kaşiftir. Dinlenmeyi bilmezler ve sürekli devam etmek isterler. Tek bir yerde anlamsız oturmak için zamanları yoktur.

Yay burcu çocuğunuz dışarı çıktığında onu komşularınızda, çok uzaklarda, ormanda veya uzak parklarda bulabilirsiniz. Dünyamızı keşfetmek isterler. Hiçbir sınırı fark etmezler ve eğer sınırlar varsa onları fark etmeden aşarlar. Tabii ki, bu kadar uzun yolculuklar bazen tehlikelidir. Yine de çocuğunuzun özgürlüklerini kısıtlamayın, çünkü kısıtlanmak Yay burcu çocuklara zarar verir ve evde hapsedilmekten çok mutsuz olurlar. Okulda, öğretmenler çocuğunuzu sakinleştirmeye çalışırken, onu bir yerde sabit oturtmaya çalışırken büyük zorluklar yaşayabilirler. Buradaki amacınız gerektiği zaman büyüklerin sözünü dinlemeyi çocuğunuza öğretmek olmalıdır. Bu tür davranışların her zaman kabul edilemeyeceğini ve hepimizin belirli bir aralığa kadar özgür olduğumuzu öğrenmeleri gerekir. Sınırsız özgürlük hakkında hayalperest olurlar, geçemeyeceğimiz veya geçmememiz gereken kısıtlamalar ve sınırlar olduğunu unutabilirler. Çocuğunuzun fazla uzağa gitmesine izin vermeyin. Bu onun geleceğine zarar verebilir. Gerekli sosyal becerileri geliştirmek ve çocuğunuzun ihtiyaçlarını karşılamak için orta yolu bulmaya çalışın.

Yay burcu çocukların seyahat etmeye bayıldığı bir gerçektir. Bu nedenle her türlü seyahat teklifini kabul ederler ve sadece fiziki açıdan değil, inanılmaz hayal güçlerinin de yardımıyla yolculuklar yapabilirler. Onlara orijinal kitaplar, maceralı filmler ve benzeri şeyler verin. Bu onların hayal gücünü büyük ölçüde teşvik edecektir. İyi öğrencilerdir ve yaşadıkları sürece öğrenmeye hazırdırlar. Yeryüzündeki en uzak ve tuhaf yerler hakkında hevesle daha fazlasını öğreneceklerdir. Çoğu zaman, onları her türden insan hakkında daha fazla bilgi edinmek istedikleri için garip insanlardan oluşan bir grup içerisinde görebilirsiniz. Parkları, dağları, deniz kıyılarını ve diğer ilginç ve güzel yerleri memnuniyetle keşfederler. Çok fazla enerjiye sahip olan bu çocuklar, açık havada takılmaya, arkadaşça spor müsabakalarına katılmaya ve benzeri şeylere bayılırlar. Bu burcun sembolü yarı insan yarı at olduğu için yay burcu çocuklar ata binmeye bayılırlar. Eğlenmek için dışarı çıktıklarında, bu çocuklara ev işlerini bitirmelerini veya odalarını temizlemelerini söylemek işe yaramaz. Böyle zamanlarda pek dikkatli olmazlar ve buna bağlı olarak birçok detayı kaçırırlar. Bu nedenle, görevlerinin tamamlanıp tamamlanmadığını onlardan sonra kontrol etmelisiniz. Onlara, yaptıkları şeylere odaklanmanın, sabır ve konsantrasyonun önemi iyi öğretilmelidir. Bunun için her gün yapılması gereken en kolay görevlerden başlayabilirsiniz. Böylece yavaş yavaş daha karmaşık hedeflere geçebilirsiniz.

Bu çocukların birden fazla arkadaşı vardır. Çünkü iyi kalpli, açık sözlü ve uyumludurlar. Pozitif enerjilerle doludurlar ve her zaman eğlenceye hazırdırlar. Ruh halinizi düzeltmek istiyorsanız, etrafınızda bu neşeli insanlardan arayın. Hareket etme istekleri çok fazla olduğu için görevlerini yerine getirmek için sabırları yoktur. Bu nedenle, ebeveynleri onlara projelerini mantıklı bir şekilde nasıl sona erdireceklerini öğretmelidir. Sorumluluklarını yerine getirdikten sonra keyif ve eğlence için bol bol boş zamanları olacaktır.

Uyum Haritası

Anne: Yay veya Terazi burcu anne, Yay burcu çocuğu için en uyumlu olandır.

Baba: Yay burcu çocuğu için uyumluluk açısından en uygun baba Aslan veya Koç burcu babalardır.

Doğum – 6 ay arası: Aktif ve neşeli olurlar. Dinamik ve enerjiktirler. Çocuğun uyuduğu sürenin tamamı sürekli hareketle geçer ve uykusunda çok fazla hareket edebilir. Neşeli ve komiktirler. Bu enerjileri istisnasız herkesi büyüler. Onların "İzleyici"lere ihtiyacı vardır. Yalnız bırakılmaya dayanamaz. Odada tanıdık sesleri duyabiliyorsa daha kolay uykuya dalabilirler.

6 – 18 ay arası: Meraklı ve aktiftirler. Yeni yerleri keşfetmeyi ve anne-babasıyla daha önce görülmemiş tecrübeler edinmeyi severler. Yay burcu çocuklar her zaman her şeyi öğrenmeye eğilimlidir. Hikayeler küçük Yay burçlarını büyüler, hayal gücü bu çocuğun güçlü bir yanıdır.

18 ay - 3 yaş arası: Daha sosyal ve bilinçli olma eğiliminde olurlar. Neşeli, cesur ve kendinden emindirler. Gittikçe daha fazlasını öğrenmek isterler. "Neden" kelimesini nasıl söyleyeceğini öğrendikleri zaman tüm cevapları beklerler. Din ve manevi şeyler hakkında sorular sorabilirler. Yeni bir şey keşfetmek istiyorsa, ebeveynlerinin sözünden çıkabilir. Hayal dünyası çok yönlüdür. Bazen Yay burcu çocukları durdurmak ve sakinleştirmek çok zordur.

3 yaş - 6 yaş arası: Bu yaş aralığında yay burcu çocuklar çok konuşkan, çevrelerinden gelen uyaranlara açık, yaratıcı, yetenekli ve aktif olurlar. Aynı zamanda bağımsız ve utangaç olabilirler. Ancak odaklanma süreleri çok kısadır. Her zaman daha ilginç bir şeye ihtiyaç duyarlar. Dünyanın hayallerindeki gibi olması gerektiğine inanırlar. Bir sürü hayali hikaye anlatırlar. Okuldaki akranlarına ve çevresindeki insanlara karşı çok anlayışlı olurlar. Bu sayede okulda popülerlik kazanırlar. Doğal öğrenme arzusu, Yay burcu çocuklar için okulun ilk yıllarını oldukça kolaylaştıracaktır.

Gıda Hattından güncel e-bülten almak için adresinizi girip kayıt olabilirsiniz.

.